قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
پیشنهاد رئیس دانشگاه تهران به مجلس؛

هزینه تغذیه دانشجویی از منابع قانون هدفمندی یارانه ها تامین گردد

هزینه تغذیه دانشجویی از منابع قانون هدفمندی یارانه ها تامین گردد

قائم: رییس دانشگاه تهران در نامه ای به رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد اقلام اصلی مورد نیاز برای غذای دانشجویی از محل منابع قانون هدفمندی تامین گردد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تهران، رییس دانشگاه تهران در پی نشست مشترک وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای ۱۴ دانشگاه برتر با اعضای هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ که روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، پیشنهادهایی مشخص برای گنجاندن در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ارائه نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران در نامه ای خطاب به دکتر حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، بر توجه منطقی به بودجه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور تاکید کرده و به ارائه پیشنهادهایی برای تقویت جایگاه دانشگاه ها در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پرداخته است.
رئیس دانشگاه تهران در این نامه، نسبت به ارائه پیشنهادهایی در امتداد اعمال اصلاحاتی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ به نحوی که منتج به تحقق بیش از پیش استقلال اداری و مالی دانشگاه در قالب اداره هیأت امنایی دانشگاه ها شود، اقدام نموده است. بر این اساس، پیشنهاد شده که دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات فناوری و علوم پزشکی فقط تابع ماده یک قانون احکام دائمی توسعه کشور بوده و هر گونه اتخاذ تصمیم با تأیید رییس دانشگاه و تصویب هیأت امنا و تأیید وزیر علوم باشد.
قرارگیری نیمی از اصل و سود تسهیلات بانکی دریافتی توسط دانشگاه ها بر عهده دولت، معافیت دانشگاه ها از پرداخت هزینه های آب و برق و گاز تا سقف الگوی مصرف، تعیین مالیات ثابت ۱۰ درصدی بر درآمد اعضای هیأت علمی رسمی و پیمانی دانشگاه ها و تفکیک شدن مزایای غیرمستقر و کارانه و عیدی اعضای هیأت علمی از سقف خالص پرداختی ماهانه ایشان، از موارد پیشنهادی رییس دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی است.
تأمین رایگان اقلام اصلی مورد نیاز برای غذای دانشجویی از محل منابع قانون هدفمندی یارانه ها و محاسبه سرانه تغذیه دانشجویی برای دانشجویان خوابگاهی به میزان روزانه ۱۰۰ هزار تومان و برای دانشجویان غیر خوابگاهی به میزان روزانه ۴۰ هزار تومان از دیگر موارد پیشنهادی به کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ است.
رئیس دانشگاه تهران همین طور در پیشنهادی بمنظور نوسازی دانشگاه ها و آسفالت معابر و روکش آسفالت خیابان های درون دانشگاه، خواهان قرارگیری دانشگاه ها در ردیف دستگاه هایی شده که برمبنای بند ز تبصره ۱ لایحه بودجه ۱۴۰۱ مشمول دریافت مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) هستند.
گفتنی است، هم اکنون در لایحه بودجه پیش بینی شده که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور و بسیج سازندگی جزو دستگاه های مشمول دریافت مواد اولیه قیر باشند.

1400/11/04
10:33:59
5.0 / 5
543
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲