قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

سومین اجلاسیه فعالان مهدوی اوایل اسفند اختتام می یابد

سومین اجلاسیه فعالان مهدوی اوایل اسفند اختتام می یابد

قائم: سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب چهارم و پنجم اسفند برگزار می گردد و علاقه مندان تا 12 بهمن فرصت دارند آثار خودرا ارسال نمایند.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب و با شعار رویش های مهدوی در بخش های رسانه، آموزش و جهادی اجتماعی برگزار می گردد و آخرین مهلت ارسال آثار ۱۲ بهمن است.
این اجلاسیه در زمینه های بین الملل، ویژه کشورهای محور مقاومت، حوزه و دانشگاه، مسجد و هیات، موسسات و کانون های مهدوی و کودک و نوجوان تشکیل شده است و محورهای اصلی اجلاسیه همان سفارش های هفت گانه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب است. البته برنامه های جانبی نیز مانند نشست نخبگان و فعالان مهدوی حوزه و دانشگاه با دو موضوع مهدویت در فکر امامین انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب در نسبت با مهدویت، نشست مجامع جبهه انقلاب اسلامی در دو محور نسبت مجامع با مهدویت و نسبت جبهه انقلاب با مهدویت و نشست تخصصی فعالان اقتصادی در زمینه مهدویت برگزار می گردد.
مهمترین هدف از برگزاری این اجلاسیه ساماندهی فعالان مهدوی و تمدن سازی بین اقشار مردم و اهداف دیگر شامل گفتمان سازی مهدوی بین مردم، شناختن ایده های برتر مهدوی، شناسایی کارهای شاخص مهدوی و ارتقا آن در سطح ملی و بین المللی، استعدادیابی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان مهدوی و همسوسازی برنامه های موسسات مهدوی متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب است.
بیش از دو هزار و ۷۰۰ موسسه در سطح کشور در زمینه مهدویت فعالیت می نمایند و هدف از برگزاری اجلاسیه های اول و دوم فعالان مهدوی ساماندهی این موسسات و تبدیل آنها به یک شبکه ارتباطی بوده است. نتیجه برگزاری دو اجلاسیه فعالان مهدوی شناسایی، ارتباط این موسسات در قالب یک شبکه بوده به شکلی که این موسسات همدیگر را شناختند.
سومین اجلاس بین المللی فعالان مهدوی به همت مجمع راهبردی اندیشه مهدویت به ریاست آیت الله کاظم صدیقی و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، فراکسیون مهدویت و تمدن اسلامی مجلس شورای اسلامی و بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (ص) با رویکرد موضوعی تمدن سازی اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب انجام می شود.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی این اجلاسیه مراجعه کنند.منبع:

1400/11/04
22:08:02
5.0 / 5
459
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲