قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

انقلاب اسلامی ریشه عمیق به گستره تاریخ دارد

انقلاب اسلامی ریشه عمیق به گستره تاریخ دارد

به گزارش قائم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، انقلاب اسلامی ایران را اعجازی انکارناپذیر توصیف کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی با همه عوامل تاریخی، سیاسی، امنیتی و وقتی سنجیده می شود، پدیده ای جز اعجاز نیست.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در جمع نمازگزاران مسجد ابوذر محله فلاح جنوب شهر تهران با تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و تسلیت رحلت آیت الله صافی گلپایگانی، مسجد ابوذر را همچون مساجد فعال در قبل و پس از انقلاب اسلامی عنوان نمود که از مهم ترین مراکز تربیت و پرورش نیروهای انقلابی بشمار می رود.
وی از مهم ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی را عنصر بزرگ امام راحل و مردم دانست که به مدد توکل به خدا و امداد الهی با رهبری امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضور مردم در صحنه بعنوان پشتیبان و همراه به ثمر نشست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پدیده انقلاب اسلامی با همه عوامل تاریخی، سیاسی، امنیتی و... وقتی سنجیده می شود چیزی جز اعجاز نیست، چونکه سال ۱۳۴۱ که امام راحل پرچم نهضت این انقلاب را در دست گرفت، چه کسی پیش بینی می کرد و کدام تحلیلگر فکر می کرد یک مرجع از خانه تبعید شده بعد از چندین سال در بدو ورود به کشور با استقبال چندین میلیونی مواجه شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم که چهارشنبه شب انجام شد با اعلان اینکه انقلاب اسلامی ایران در یک تقویم کاملا شیعی در عاشورا و اربعین به ثمر رسیده، گفت: انقلاب اسلامی متکی به مکتب امام حسین(ع) است که در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.
اسماعیلی در ادامه به مسایل و مشکلات بعد از انقلاب اسلامی همچون درگیری با منافقین، جنگ تحمیلی هشت ساله مقابل ایران اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با هر شیوه و حربه ای درصدد سرکوب انقلاب و به زمین زدن آن برآمدند، اما مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با مقاومت و پایداری، اتحاد و همدلی، همبستگی و انسجام ملی موانع را یکی بعد از دیگری کنار زدند و انقلاب را از این برهه سخت عبور دادند.
وی با تاکید بر این که انقلاب اسلامی با توکل به خدا، رهبری امام خمینی(ره) و در ادامه با رهبری شجاعانه و مقتدرانه حضرت آیت الله خامنه ای در دنیا بعنوان نقطه عطف تاریخ این کشور شناخته می شود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی تا به امروز تحولات بزرگی را پشت سر گذاشته و به دستاوردهای مهمی در حوزها و عرصه های مختلف نائل آمده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: ایران اسلامی با اقتدارترین رهبری را تجربه کرده و امروز بعد از ۳۰ سال پس از امام راحل، این کشور بعنوان قدرت مسلط در منطقه ظهور کرده است. بدین جهت دشمن با تمام وجود، قدرت و ظرفیت به منطقه آمده تا انقلاب را به زمین بزند.
اسماعیلی در ادامه سخنان خود حضور همیشه در صحنه مردم انقلابی و همراهی آنان با نظام و رهبری را نشانگر قدرت و بالندگی این انقلاب دانست و اظهار داشت: تجربه نشان داده هر زمان انقلاب و نظام نیاز داشته مردم با حضور خود و شهدا با خون خود آنرا بیمه کرده اند.
وی همین طور اظهار داشت: پیوند بین انقلاب، امام راحل، مردم، رهبری و نظام ناگسستنی است و این انقلاب همیشه به برکت خون شهدا، اخلاص و اتحاد و انسجام ملی وهمگرایی آحاد مردم این سرزمین مسیرش برقرار و ادامه پیدا خواهدنمود.
رییس شورای فرهنگ عمومی همین طور با یادآوری این که مردم ایران در دوره ی جدید فصل تازه ای از ظلم و ستم دشمنان این انقلاب و نظام را تجربه کردند، اشاره کرد: در این دوره دشمنان تلاش مضاعف کردند تا با تحریم های گسترده مردم را از صحنه بیرون کنند اما مردم همیشه در صحنه با حضور چندین میلیونی خود در انتخابات و رای به رئیس جمهور مردمی ثابت کردند که تحریم ها و تلاش دشمنان بر روی آنها بی تاثیر است و آنها همیشه پشتیبان نظام و رهبری هستند.
اسماعیلی عضو دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنان خود به مسایل و مشکلات فعلی کشور در هنگام تحویل دولت اشاره نمود و اظهار داشت: در شروع کار دولت سیزدهم با انبوهی از مشکلات از لحاظ مالی، بودجه، امکانات و... و. مواجه بودیم اما به حول و قوه الهی و همراهی مردم قسمتی از موانع و مشکلات برطرف شده و در آینده نزدیک بخش بیشتری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی در عین حال اشاره کرد: در ادبیات انقلاب اسلامی، امام راحل، رهبر فرزانه انقلاب، شهدا و مردم شهید پرور ایران اسلامی کار نشدنی نداریم.
به گفته ی ایشان، خدمت به مردم، اخلاص، پشتکار و توکل به خدا می خواهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دولت مردمی با روحیه و عزم و اراده جهادی به میدان آمده و با اتکای به ایزد منان و همراهی مردم همه مشکلات موجود را یکی بعد از دیگری حل خواهدنمود.
به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اقامه نماز مغرب و عشاء همراه با نمازگزاران در مسجد ابوذر تهران در فضایی صمیمی به گفت و گو با مردم و نمازگزاران پرداخت.


منبع:

1400/11/18
23:08:42
5.0 / 5
752
تگهای خبر: اربعین , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳