قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نماینده جامعه زرتشتیان:

واژه هم وطن جایگزین اقلیت های دینی در قانون اساسی شود

واژه هم وطن جایگزین اقلیت های دینی در قانون اساسی شود

نماینده جامعه زرتشتیان ایران ضمن اشاره به سو استفاده دشمنان از واژه اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: واژه اقلیت از قانون اساسی حذف و واژه هم وطن و هم میهن جایگزین آن شود.


معبد بهزاد نیک دین روز پنجشنبه در همایش«منزلت ادیان در جمهوری اسلامی» در دانشگاه ادیان و مذاهب در قم، ضمن اشاره به عوامل فروپاشی سلسه ساسانیان، بیان نمود: این سلسه زمانی از هم پاشید که دین داران دروغین در مقام علمای دینی قرار گرفتند.
عضو انجمن زرتشتیان ایران با تکیه بر اهمیت تقویت پیوند دوستی بین ادیان و مذاهب، خاطرنشان کرد: آن چیزی که سبب پایداری این خاک در طول قرن های اخیر شده هویت ایرانی در کنار هویت ایرانی اسلامی است؛ اگر ما باوری به اسلام و مکتب خاندان (س) نداشتیم مشخص نبود که چه بلاهایی سر این سرزمین در طول تاریخ می آمد.
وی افزود: شوربختانه باید اعتراف نماییم الان در سطح جامعه ایرانی شاهد نوعی دین گریزی هستیم که بخشی از آن بخاطر کم کاری علما بوده است.
نیک دین برتری جویی ادیان و مذاهب را از عاملهای مهم دین گریزی نسل جوان دانست و تصریح کرد: برای افزایش بعد معنوی و دینی جامعه لازم است تا به مسئله فرهنگ به عنوان اکسیژن اصلی اجتماع توجه بیشتری شود.
معبد زرتشتیان اصفهان اظهار داشت: ما برای مقام معظم رهبری آرزوی خرسندی و سلامت داریم چون که می دانیم اگر ولایت مداری کنار گذاشته شود همان بلایی سر ایران می آید که در دوران ساسانیان آمد.
وی تصریح کرد: پیامبران الهی هیچ اختلافی با یکدیگر نداشتند و نیابد پیروان ادیان ابراهیمی هم اختلافی با هم داشته باشند.
نیک دین اظهار داشت: آیین زرتشتیان باید مورد پالایش قرار بگیرد، آن چیزی که از آیین زرتشتیان در جامعه شناخته می شود در ارتباط با اواخر دوران ساسانیان است که همراه با آیین های خرافی مانند آتش پرستی، ازدواج با محارم و سایر انحرافات است در حالیکه این آیین دیرین ایرانی بسیار متعالی است.
وی تصریح کرد: ما همه ایرانی ها را زرتشتی می دانیم و همه مسلمانان هم زرتشتیان را مسلمان بدانند، ما هیچ اختلافی بین خودمان با مسلمانان احساس نمی نماییم، ما زرتشتیان باورمند به اهل بیت(ع)، حکومت عدل امام علی(ع) هستیم، آن چیزی که برای ما مهم می باشد گفتار نیک، پندار نیک و رفتار نیک است.
معبد زرتشتیان اصفهان اظهار داشت: پارسیان زرتشتیان که امروز به قطب اقتصادی هندوستان تبدیل گشته اند کارهای بسیار بزرگی در کشور آبا و اجدادی خود در ایران انجام می دهند و تمام نازش و تمنای ما به این سرزمین است.
همایش یک روزه«منزلت ادیان در جمهوری اسلامی» روز پنجشنبه با حضور و سخنرانی برخی از علما و پیروان ادیان و مذاهب مختلف در دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی در قم برگزار شد./


1400/11/24
11:19:41
5.0 / 5
719
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم