قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

توسعه همکاریهای پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با ارتش

توسعه همکاریهای پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با ارتش

قائم: رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور از آمادگی این مرکز برای بسط همکاری ها علمی، پژوهشی و آموزشی با ارتش جمهوری اسلامی ایران آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور وزارت علوم، در امتداد اجرائی سازی تفاهم نامه‌ی منعقد شده بین مرکز تحقیقات و ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش همکاریهای مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی، جلسه مشترکی با حضور دکتر سید سروش قاضی نوری، رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و امیر خلعت بری، جانشین معاونت علوم، تحقیقات و فناوری ارتش و تعدادی از مسئولان دانش و پژوهش ارتش، و مدیران مرکز تحقیقات اجرا شد.
در ابتدای این جلسه دکتر قاضی نوری ضمن اشاره به جایگاه مرکز بعنوان کانون تفکر در زمینه‌ی سیاست پژوهی و سیاست سازی، حوزه‌ی فناوری های نو و نوآوری را موضوع مهمی در عرصه نظامی برشمرد.
وی اجرائی شدن مفاد تفاهم نامه را امری ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد این همکاری مشترک برای کشور منشأ اثر خیر باشد.
سپس دکتر باقری، مدیر شبکه سیاست پژوهی علم، فناوری و نوآوری مرکز به معرفی مرکز، فعالیت ها و توانمندی های موجود پرداخت و در ادامه، برخی از مدیران مرکز نیز قسمتی از توانمندی های علمی و فناورانه‌ی گروههای پژوهشی مرکز را معرفی کردند.
در این جلسه همین طور کارگاهی با موضوع مطالعات آینده علم و فناوری در خدمت امنیت ملی و ارتقا توان تدافعی با سخنرانی دکتر رضا حافظی، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و کارگاه آموزشی با موضوع از جهان بسته تا کیهان بی کران فناوری کاوی به مثابه روش شناسی گذار به آینده با سخنرانی دکتر سعید روشنی پژوهشگر پسا دکتری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور اجرا شد.
امیر خلعت بری، و مسئولان دانش و پژوهش ارتش نیز در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت داشتن نگاه آینده نگرانه به تکنولوژی های جدید در حوزه‌ی نظامی در کنار بهره برداری از تجارب تاریخی در گذشته، به زمینه های مشترک برای همکاریهای آتی اشاره کردند.
دکتر قاضی نوری در آخر ضمن جمعبندی موارد مطرح شده، آمادگی مرکز برای بسط همکاری ها با ارتش را عنوان نمود.


منبع:

1400/11/28
11:27:25
5.0 / 5
686
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم