قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
دبیر هیات عالی جذب هشدار داد؛

آخرین مهلت دانشگاه ها برای ارسال اسامی جذب شده ها به وزارت علوم

آخرین مهلت دانشگاه ها برای ارسال اسامی جذب شده ها به وزارت علوم

به گزارش قائم دبیر هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: فرصت دانشگاه ها برای ارسال اسامی فراخوان جذب آبان ۱۴۰۰ به مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم برای تایید نهایی رو به پایان است.محمدعلی کی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به فراخوان جذب هیأت علمی آبان ۱۴۰۰ اظهار داشت: هم اکنون فراخوان جذب هیأت علمی اعلام شده و دانشگاه ها بر اساس آن و هماهنگ با آمایش آموزش عالی کارهای خویش را انجام می دهند.
وی افزود: هم اکنون دانشگاه ها باید اسامی متقاضیان جذب هیأت اجرایی جذب دانشگاه را برای تأیید نهایی در سامانه به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب وزارت علوم ارسال نمایند.
رئیس هیأت عالی جذب شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: فرصت دانشگاه ها برای ارسال اسامی فراخوان ۱۴۰۰ رو به اتمام است و باید اسامی جذب شده ها را برای تأیید نهایی به وزارت علوم ارسال نمایند.
وی افزود: این که اعلام نماییم این آمایش دقیقاً منطبق با آمایش آموزش عالی است، نمی توانیم بگوییم چون در آمایش عوامل مختلفی همچون نیاز کشور، نیاز بازار، کاهش دانشجو و عوامل دیگری دخیل هستند.
کی نژاد اضافه کرد: هم اکنون دانشگاه ها برای جذب هیأت علمی بر مبنای آمایش اعلام نیاز کرده اند و سهمیه ای که به صورت متوسط در سال عرضه می شود ۹۵۰ الی یک هزار نفر است و با عنایت به این موضوع، سهمیه جذب دانشگاه ها هم بر مبنای آمایش آموزش عالی به دانشگاه ها اختصاص داده می شود، گاهی دانشگاهی ۲۰ سهمیه تقاضا می کند ولی ۶ سهمیه بر مبنای آمایش به دانشگاه مذکور اختصاص داده می شود.
وی افزود: هیأت عالی جذب شورایعالی انقلاب فرهنگی هم کاملاً موافق است که فراخوان جذب اعضای هیأت علمی با آمایش پیش رود.
بر اساس این گزارش، محمد خلج امیر حسینی رئیس مرکز جذب وزارت علوم در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی خواهان ارسال نتایج نهایی انتخاب شوندگان فراخوان جذب آبان ۱۴۰۰ حداکثر تا ۱۵ اسفند به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب شد.
وی اظهار داشت: تأخیر در این امر سبب حذف یا نقصان در فرایند جذب آن دانشگاه در فراخوان بعدی خواهد شد.


منبع:

1400/12/03
12:24:54
5.0 / 5
680
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم