قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

توضیح اوقاف کرمان درباره تخریب و برنامه ساخت بنای یک آرامگاه

توضیح اوقاف کرمان درباره تخریب و برنامه ساخت بنای یک آرامگاه

قائم: معاون اقتصادی و عمرانی اداره کل اوقاف و امور خیریه کرمان در مورد خبر انتشار یافته در فضای مجازی در خصوص تخریب ساختمان یک آرامگاه در شمال این استان توضیح داد.


سجاد افشاری شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکیه بر این مطلب که ساختمان آرامگاه و مقبره منتسب به لوط پیامبر و ابراهیم ادهم در سال ۱۳۶۰ ساخته شده و ارزش میراثی و تاریخی نداشته است تصریح کرد: به منظور تخریب این بنا که به علت صدمه های ناشی از حوادث طبیعی بوجود آمده است، استعلام های لازم از دستگاههای مربوطه هم انجام شده است.
وی افزود: این بنا به علت مسائل ایمنی تخریب شده است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان هم تصریح کرد که ساختمان آرامگاه و مقبره منتسب به لوط پیامبر و ابراهیم ادهم در سال ۱۳۶۰ و با آجر معمولی ساخته شده و جنبه میراثی ندارد.
حجت الاسلام سید رضا فاطمی اضافه کرد: به علت زمین لرزه سال ۱۳۹۷ و عدم استقامت بنای این مقبره هر لحظه امکان ریزش آن و ایجاد صدمه برای زائرین وجود داشت و این در شرایطی است که امکان مقاوم سازی هم وجود نداشته است.
وی بیان نمود: در آستانه عید نوروز و با فروکش کردن بیماری کرونا، احتمال جذب زائرین به این مقبره وجود داشت و به منظور پیشگیری از بروز خطرات جانی برای زائرین اوقاف مبادرت به تخریب این بنا و جمع آوری ساختمان مخروبه و صدمه دیده قدیمی کرده است.
وی یادآورشد: ساختمان جدید این آرامگاه بر مبنای معماری اسلامی و با همکاری مردم ساخته خواهد شد.منبع:

1400/12/04
20:50:08
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱