قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی:

آیت الله صافی محافظه کار نبود

آیت الله صافی محافظه کار نبود

به گزارش قائم رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شخصیت مرحوم آیت الله صافی اظهار داشت: آیت الله صافی در عین حال که مرجع و دانشمند بود اما هیچ وقت قلمش از کار نمی افتاد و محافظه کار نبود، همینطور وی بسیار به روز بود و باوجود این که در حاشیه بود اما در متن اصلی قرار داشت.


به گزارش خبرنگار کتاب ایرنا، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی - بعداظهر امروز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه- در مراسم تجلیل از مقام علمی مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی و نکوداشت هفتادمین سال تالیف کتاب منتخب الاثر که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به همه حضار و دست اندرکاران برگزاری این مراسم اظهار نمود: پیام رهبر انقلاب در مورد این عالم ربانی و آنچه در مورد شخصیت وی بیان نمودند مبین بزرگی آیت الله صافی است.
وی افزود: نخستین خصوصیت این عالم ربانی تقوا و خداباوری بود. در واقع ایشان خویش را همیشه در محضر خدا می دید. وی در سکوت و حرف زدن با همه وجود به خدا فکر می کرد. همینطور از دیگر خصوصیت های ایشان میتوان به اجرای شرع به صورت کامل اشاره نمود.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، اضافه کرد: این عالم خیلی به روز بود و با وجود این که در حاشیه بود اما در متن اصلی قرار داشت. در عین حال که مرجع و دانشمند بود اما هیچ وقت قلمش از کار نمی افتاد و محافظه کار نبود، از طرفی دیگر برای اهل بیت(ع) و بخصوص حضرت فاطمه الزهرا(س) و امام حسین(ع) از خود بی خود بود.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ابراز کرد: امام راحل به تنهایی انقلاب نکردند بلکه زحمات علما بزرگ ما از زمان غیبت امام عصر(عج) در این امر تاثیر داشتند و امام این فعلیت را به عمل تبدیل کردند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ما با جاهلیت قدیم به شکل مدرن آن روبرو می باشیم و ابزار فساد امروز با دوره جاهلیت قابل قیاس نیست. امروز دولت ها و ملت ها را از بین بردند، همین انگلستان با ملت های اسلامی چه کرد که هم پراکنده شده اند، امروز در مورد اوکراین هم تصمیم داشتند کاری کنند که روسیه هم به همین مساله گرفتار شود که رئیس جمهور روسیه پیش دستی کرد.
حجت الاسلام محمدی گلپایگانی تصریح کرد: اتفاقات امروز دنیا مقدمه ظهور منجی عالم ولی عصر(عج) است. در حدیثی از امام صادق(ع) آمده است که پیش از ظهور فرزندم مهدی(عج) دو ثلث مردم دنیا کشته می شوند که نصف آنها به مرگ سرخ و نیمی به مرگ سفید» می میرند. در این میان راوی از امام پرسید تکلیف ما شیعیان چیست و امام فرمودند «شما آن یک ثلثی هستید که باید برای یاری امام زمان(عج) بمانید.

منبع:

1400/12/19
14:26:18
5.0 / 5
470
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱