قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
فاضل لنكرانی:

کشتار شیعیان، مسلمانان را متحدتر می کند

کشتار شیعیان، مسلمانان را متحدتر می کند

به گزارش قائم رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با محکوم کردن حادثه تروریستی پیشاور پاکستان اظهار داشت: بروز این حوادث سبب بیداری علمای اسلام است، دشمن بداند با این رفتارها مسلمان ها متحدتر می شوند، این حوادث سبب می شود مسلمان ها و علمای اسلام از این توطئه دشمن آگاهی پیدا کنند.


به گزارش عصر پنجشنبه مرکز خبر حوزه، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی طی سخنانی در جمع شاگردان خود گفت: این افراد در نقطه مقابل مسلمانان قرار دارند که عده ای مسلمان را در روز جمعه آن هم درحال نماز جمعه با این وضع فجیع و انفجار شدید به شهادت رساندند.
سیزدهم اسفندماه جاری یک عضو گروه تروریستی داعش، مسجد جامع شیعیان در قلب شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان را منفجر کرد که منجر به شهادت دست کم ۱۰۰ نمازگزار شد.
وی افزود: مدتی بود این حوادث فروکش کرده بود اما باردیگر این حادثه تلخ رخ داد، ما با تمام خانواده های شهیدان این حادثه فجیع اظهار همدردی کرده و از خدای تبارک و تعالی برای آنها صبر و اجر فراوان مسالت می نماییم اما چند مطلب مطرح است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: یک مسلمان نمی تواند چنین کشتار فجیعی انجام بدهد اینها اساسا از دایره اسلام خارج می باشند و دنیا هم باید این را بداند، البته ممکنست به حسب ظاهر اسم اسلام بر خودشان بگذارند، اما یقینا مسلمان نیستند.
فاضل لنکرانی، خلاصه کردن عامل این جنایت ها را در مباشران آن اشتباه دانست و اضافه کرد: اشتباه اُمت اسلامی این است که عامل و عاملان را در مباشران خلاصه می کند، در صورتیکه این طرح ها و نقشه ها همه از مراکز اسرائیلی آمریکایی بیرون می آید و این سخن برمبنای اعتراف خودشان است که گاهی در برخی از موارد به آن اعتراف می کنند، این که داعش را خلق کردند اعتراف خود آنها است.
وی هوشیاری و بیداری مسلمانان را بسیار مهم دانست و افزود: امروز قسمتی از یهود و کفار با طراحی و توطئه چینی دنبال ایجاد نزاع و برادرکشی و به جان هم انداختن و قتل عام بین مسلمانان هستند بدین جهت علمای اسلام باید بیدار باشند و مردم را بیدار کنند تا بدانند ریشه این حوادث در کجا است.
فاضل لنکرانی ریشه این حوادث را بیرون از کشورهای پاکستان و افغانستان و بیرون از دایره مسلمانان عنوان نمود و اظهار داشت: این مسائل در یک مراکز دیگری طراحی می شود و این مساله مهمی است که اگر به این مطلب توجه اساسی نکنیم نمی توانیم قضیه را درست تحلیل نماییم.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار، وحدتی را که به برکت انقلاب و انفاس قدسی امام خمینی(ره) بین شیعه و سنی به وجود آمد را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: عده ای در صدد هستند بگویند این وحدت یک امر موهوم و به درد نخور و بلکه مضر برای شیعه است در صورتیکه اینطور نیست چونکه وحدت مسلمانان به همان نحوی که امام فرمود به مفهوم تنزل از اعتقادات و تنزل از حقایق تاریخ نیست، وحدت این است که تمام فرقه های اسلامی، دشمن مشترک خودرا بشناسند، وحدت این است که بدانند اینگونه فجایع ناشی از همان دشمن مشترک است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه، مطالعه و دقت در چگونگی رفتار و گفتار در مقابله با این حوادث را مهم برشمرد و افزود: این که یک جمعی در روز جمعه به شهادت رسند، یک مقام و فیض بسیار بزرگی است که نصیب شهدا شده، گرچه برای خانواده های آنها بسیار تأسف آور است و برای همه ما مصیبت بزرگی است، اما مساله این است که ریشه مشخص باشد که از کجا، چنین حوادثی واقع می شود؟
فاضل لنکرانی بروز این حوادث را سبب بیداری علمای اسلام دانست و اظهار داشت: دشمن بداند با این رفتارها مسلمان ها متحدتر می شوند، این حوادث سبب می شود مسلمان ها و علمای اسلام از این توطئه دشمن آگاهی یابند. طرح دشمن این است که جای دوست و دشمن را جابه جا کنند تا مسلمان ها او را دشمن نپندارند و دوست خود بدانند.
وی یکی از رموز موفقیت امام را شناخت دشمنی دشمنان اسلام معرفی نمود و افزود: امام راحل، یک سر سوزن هم در مقابل آنها عقب نشینی نکرد، این که کسی بگوید آمریکا امروز می خواهد یک خدمتی به کشورهای اسلامی کند، امری محال است و به هیچ وجه و در هیچ زمانی واقع نمی گردد.
فاضل لنکرانی ضمن محکوم کردن ارتباط تعدادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم نامشروع اسرائیل اظهار داشت: اینها باید بدانند در تمام این خون هایی که در پاکستان و افغانستان ریخته می شود، شریک هستند.
وی افزود: مگر اسرائیل می تواند با مسلمانان دوستی کند، این چه خیال خامی است؟ فکر می کنند به حسب ظواهر اگر یک رابطه ای برقرار شود، امکاناتی بیاید و رفاه ظاهری پیدا کنند موفقیت پیدا می کنند، اما آنها ریشه شما را خواهند زد، آنها می خواهند ریشه کشورهای اسلامی و حکام اسلامی را بزنند و برایشان هم فرقی بین شیعه و سنی نیست. این حوادث باید ما را بیدار و هوشیار کند.
فاضل لنکرانی در آخر ابراز امیدواری کرد: به برکت این خون ها اسلام و مسلمانان قوی تر شوند و هرچه سریعتر شر دشمنان اسلام از مسلمانان کوتاه شود./منبع:

1400/12/21
19:42:10
5.0 / 5
655
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲