قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
دانشگاه تهران اعلام كرد؛

حضور الزامی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران از ۱۴ فروردین

حضور الزامی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران از ۱۴ فروردین

به گزارش قائم دانشگاه تهران در اطلاعیه ای بر شرکت منظم در کلاس های درس از تاریخ ۱۴ فروردین تصریح کرد و درباره نحوه مواجهه با غیبت های غیرموجه توضیحاتی عرضه داد.


به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تهران، معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه جدید ازسرگیری آموزش حضوری در دانشگاه تهران از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱، بر شرکت منظم در کلاس های درس تاکید و درباره نحوه مواجهه با غیبت های غیرموجه، برنامه ریزی دروس عملی ناتمام و نحوه برگزاری امتحانات اطلاع رسانی کرده است. در اطلاعیه جدید معاونت آموزشی دانشگاه تهران برای از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه تهران از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ آمده است: بر مبنای مصوبه مورخ ۲۳/‏۱۲/‏۱۴۰۰‬ هیأت رئیسه دانشگاه تهران، کلیه کلاس های درس و برنامه های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ به صورت کاملاً حضوری و بر مبنای برنامه آموزشی نیمسال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰ هر یک از دانشکدگان / دانشکده / مرکز / مؤسسه دانشگاه، در محل پیشبینی شده با عنایت به موارد ذیل برگزار خواهد شد:

۱- شرکت منظم دانشجویان عزیز در کلاس های درس که در حفظ و اعتلای کیفیت علمی یاددهی-یادگیری خود و دانشگاه تاثیر به سزایی دارد، الزامی است.

۲ - دانشجویان عزیزی که به علل غیرموجه غیبت داشته باشند، مشمول ضوابط و مقررات مندرج در بخشنامه ها، دستورالعمل ها و آیین نامه های آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تهران خواهند بود.

۳ - حضور اعضای محترم هیأت علمی در محل خدمت و تشکیل کلاس درس بر مبنای برنامه آموزشی اعلام شده برای نیمسال جاری، الزامی است.

۴ - استفاده از تجارب و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ایجادشده طی مدت آموزش غیرحضوری، در خارج از ساعات رسمی هر کلاس و مشروط به آنکه به هیچ وجه جایگزین تشکیل کلاس به صورت حضوری نشود، بلامانع است (اطلاعات لازم از حوزه معاونت محترم فناوری های دیجیتالی دانشگاه دریافت و مورد بررسی و اقدام قرار خواهد گرفت).

۵ - امتحانات آخر نیمسال جاری به صورت کاملاً حضوری برگزار می شود.

۶ - در صورت لزوم، کامل نمودن دروس عملی ناتمام احتمالی، در چند هفته بعد از آخر امتحانات نیمسال جاری، قابل برنامه ریزی خواهد بود.

۷ - نظر به اینکه حفظ سلامت دانشجویان عزیز، اعضای محترم هیأت علمی و کارکنان غیرهیأت علمی شریف مهم ترین اولویت دانشگاه است، تمام فعالیت ها بر مبنای مفاد اطلاعیه های رسمی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می شود.

۸ - لازم به ذکر است در صورتیکه ضوابط و مقررات جدیدی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام گردد، مراتب در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد و مورد اقدام قرار خواهد گرفت.

۹ - اطلاعیه های معاونت های محترم دانشجویی، فرهنگی و سایر بخش های دانشگاه در مورد برنامه ها و فعالیتهای مورد نظر، به صورت جداگانه صادر گردیده است.

ضمن تشکر مجدد از زحمات بی شائبه همکاران ارجمند هیأت علمی و تلاشهای پرارزش مسئولین اجرایی محترم واحدهای مختلف دانشگاه در حفظ و ارتقای کیفیت فرآیند یاددهی-یادگیری به صورت آموزش حضوری، به اطلاع می رساند فعالیتهای اثربخش آنها از راه نظارت مستقیم مدیر محترم گروه آموزشی / رئیس محترم دانشکده ذیل دانشکدگان محل خدمت و پایش داده ها توسط اداره کل برنامه ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه، مورد بررسی و توجه قرار خواهد گرفت.


منبع:

1401/01/13
19:47:53
5.0 / 5
551
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم