قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان سنجش:

۱۳۷ هزار نفر در آزمون دکتری ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شدند

۱۳۷ هزار نفر در آزمون دکتری ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شدند

به گزارش قائم به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از بین ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر داوطلب آزمون دکتری نیمه متمرکز، سال جاری ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.به گزارش قائم به نقل از سازمان سنجش، عبدالرسول پورعباس با اشاره به اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ با تلاش شبانه روزی کارکنان سازمان سنجش، زودتر از موعد مقرر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار یافت، اظهار داشت: از بین ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر داوطلب آزمون دکتری نیمه متمرکز، امسال ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان آمار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته اضافه کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در ۲۴۷ کد رشته محل اعلام شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته مبادرت به انتخاب رشته کنند.
پورعباس ضمن اشاره به این که مجموعاً ۲۴۲۵۴ نفر در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال جاری پذیرفته می شوند اظهار داشت: ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲ هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است.
وی در خاتمه اضافه کرد: در صورت اعلام پذیرش جدید دانشگاه ها به این سازمان از راه درگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1401/01/24
13:19:07
5.0 / 5
492
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم