قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

کاروان قرآنی حج با 20 قاری و حافظ به عربستان اعزام می شود

کاروان قرآنی حج با 20 قاری و حافظ به عربستان اعزام می شود

شورایعالی قرآن از اعزام ۲۰ قاری، حافظ و یک گروه تواشیح در چارچوب کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع سالجاری اطلاع داد.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا از شورایعالی قرآن بعد از دوسال وقفه در اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع به دلیل شیوع کرونا و باتوجه به ازسرگیری این اعزام ها در سالجاری، اعزام کاروان قرآنی کشورمان به سرزمین وحی مطابق سالهای گذشته صورت خواهد گرفت.
در روزهای اخیر، با تصمیم کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم و در هماهنگی با سازمان اوقاف و امور خیریه و بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت، مقدمات اعزام کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران به حج تمتع سال ۱۴۰۱ معروف به کاروان نور فراهم گشته است.
براساس این گزارش، سال جاری ۲۰ نفر شامل استادان و قاریان ممتاز، یک حافظ و یک گروه تواشیح به حج ابراهیمی اعزام می شوند و به اجرای برنامه های قرآنی در جمع حجاج ایرانی و حاجیان سایر کشورها خواهند پرداخت.
در کاروان نور سال جاری، قاسم رضیعی از تهران بعنوان سرپرست کاروان نور،، مسعود نوری، هادی موحد امین و مجتبی پرویزی از تهران، سیدحمیدرضا مقدسی از قم، امیرحسین رحمتی از گلستان، علیرضا بیژنی، رضا گلشاهی و حمید حق طلب از خراسان رضوی، مهدی کرمی از زنجان، مهدی سعادتی کیا از لرستان، علیرضا مکاری از اصفهان، سیدمحمد طاهایی از مازندران، یوسف جعفرزاده از هرمزگان، قاسم مقدمی از خوزستان و گروه تواشیح مصباح الهدی متشکل از عدنان مؤمنین، رسول مظفری وانانی، امین میمندی، احسان سوری دمقی و سیدمحمد هاشمی از خوزستان حضور دارند.
امسال در موسم حج تمتع ۳۹ هزار و ۶۳۰ نفر از زائرین کشورمان به سرزمین وحی مشرف می شوند. هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در نوبت اعزام به حج تمتع قرار دارند و سهمیه ایران برای اعزام زائر به علت ویروس کرونا که درحدود ۹۰ هزار نفر بود به ۳۹ هزار زائر تقلیل پیدا کرده است. طی شش دوره گذشته کاروان نور متشکل از ۲۰ قاری و حافظ به عربستان اعزام شده و برنامه های قرآنی اجرا کرده اند.


منبع:

1401/02/26
09:22:53
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم