قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سخنگوی وزارت علوم خبر داد؛

ادغام دانشگاهها در طرح ساماندهی متوقف گردید

ادغام دانشگاهها در طرح ساماندهی متوقف گردید

به گزارش قائم سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: هم اکنون بحث ادغام دانشگاه ها متوقف است به مجلس نیز اطلاع داده ایم که این کار متوقف است تا بتوانیم به گونه ای درست آنرا تدبیر نماییم.علی شمسی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح آمایش آموزش عالی اظهار داشت: بحث آمایش، در دوره گذشته به نظر می رسید با تدبیر مناسبی انجام نشده است، ما یک مصوبه آمایش داریم که این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و مصوبه بسیار پیشرفته، عمیق و دقیقی است.
وی اضافه کرد: این مصوبه دارای ۹ بند است که ۸ بند آن وزارت علوم را موظف می کند که یکسری از کارها را انجام دهد. بعنوان مثال رتبه بندی، شاخص گذاری، مهارت افزایی، مواردی از این دست، در یک مورد نیز برای وزارت علوم عنوان نشده که موظف است، بلکه عنوان شده، می تواند و آن هم بحث ادغام دانشگاه ها است.
سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: متأسفانه اتفاقی که در دوره گذشته رخ داد این بود که (مسئولان وقت وزارت علوم) به سراغ ادغام رفتند، در صورتیکه می توانستند بخش هایی که موظف بودند را انجام دهند و زمینه این بند را نیز مهیا کنند تا با تدبیر بهتری انجام دهند.
وی اضافه کرد: از روزی که فعالیت خودرا در وزارت علوم آغاز نموده ایم، از شهرستان ها، دانشگاه ها و مجلس شورای اسلامی، نارضایتی زیادی در این خصوص بود بدین سبب آنرا متوقف کردیم و دراین زمینه هیچ کاری انجام نمی دهیم.
شمسی پور اضافه کرد: هم اکنون بحث ادغام متوقف است و اقدامی در این خصوص صورت نمی گیرد. اگر قرار باشد در این عرصه ورود پیدا نماییم، با مطالعه دقیق برمبنای آمایش سرزمینی، ظرفیت دانشگاه ها و با سنجش حساسیت شهرستان ها و با بهره بردن از نظرات نمایندگان مجلس، نمایندگان استان و نخبگان استان صورت خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: ولی هم اکنون بحث ادغام دانشگاه ها متوقف است به مجلس نیز اطلاع داده ایم که این کار متوقف است تا بتوانیم به گونه ای درست آنرا تدبیر نماییم.


منبع:

1401/03/01
11:13:36
5.0 / 5
561
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم