قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
آیت الله اعرافی:

عمامه روحانیت نشانه مقاومت و کفن آنان است

عمامه روحانیت نشانه مقاومت و کفن آنان است

به گزارش قائم مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: عمامه های روحانیت نشانه مقاومت و کفن آنان است و هر کسی آماده شهادت نیست حوزه علمیه جای او نیست.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی قبل از ظهر چهارشنبه در کنگره ملی ۴۰۰ هزار شهید روحانی که در مصلی قدس قم برگزار شد، عنوان کرد: روحانیت همواره در طول تاریخ شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام کرده است.
آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه شهدای روحانیت منحصر به دفاع مقدس نیستند اضافه کرد: در تمامی برهه ها علمای اسلام نخستین نفر بودند که خون شهادت بر جبینشان نقش بسته است و همواره در این حوزه پیشتاز بوده اند.
وی اضافه کرد: ملت ایران بیشتر از ۲۰۰ هزار شهید و هزاران اسیر و جانباز داده است و هنوز هم سختی های فراوانی را تحمل می کند.
امام جمعه قم افزود: امام حسین (ع) و یاران او به خاطر هدفی متعالی قربانی شدند که بهای سنگین شهدای سرافراز ما هم برای اهداف کوچک نبوده است و انقلاب اسلامی و گفتمان متعالی اسلام هدف والای جهاد شهدا و رزمندگان در میدان نبرد بوده است.
آیت الله اعرافی اظهار داشت: شهدا آمده اند تا معادلات تمدن نوین غربی را تغییر دهند و انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی در حوزه های علم و دانش داشته اما روح انقلاب اسلامی تغییر معادلات است.
وی با تکیه بر این که ملت ما امروز در معرض سنگین ترین تهاجمات تاریخ قرار دارد افزود: امروز سپاه کفر با همه توان در مقابل انقلاب اسلام به مبارزه برخواسته است چون که آنان بهتر می دانند ایران اسلامی دارای پیام های پنهان و آشکار بسیاری است و این پیام ها را برای خود خطر می دانند.
مدیر حوزه های علمیه افزود: موتور محرک انقلاب شهدا، امام و رهبری و ملت بزرگ ایران هستند و ما در ادامه مسیر انقلاب اسلامی سختی های فراوانی داریم.
وی ضمن اشاره به این که شهدای ما ضامن پایداری و استقامت ما هستند و امروز هم با شهدا پیمان ایستادگی و مقاومت می بندیم بیان نمود: بعضی از شهدای روحانیت در ارتباط با عصر غیبت صغری هستند و گروهی از قرن ۴ تا دوران معاصر هستند اما انقلاب اسلامی عصری جدید برای ما آفرید که ۴ هزار شهید روحانی در کنار ۲۰۰ هزار شهید دیگر، ایران را نورافشانی می کند.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور اضافه کرد: روحانیت در دفاع مقدس گفتمان ساز بود و در عرصه رزم هم حضور فعالی داشت و این شهدای روحانی طیف وسیعی را شامل می شوند که از طلبه سال اول تا درجه اجتهاد در میان رزمندگان و شهدای روحانی داریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: شهدای روحانی داوطلبانه در صحنه دفاع مقدس حاضر شدند به درجه رفیع شهادت رسیدند و امروز پیام آنان چراغ روشن راه جامعه است و از تمامی سنین در میان شهدای روحانی وجود داشته است.
امام جمعه قم اظهار داشت: پیام شهدای روحانی به طلاب آن است که حوزه علمیه باید انقلابی، در تراز انقلاب اسلامی و پاسخگو به نسل جوانان و عرصه بین الملل باشد و شهدای روحانی، ما را به دفاع از امام و رهبری فرا می خوانند و حوزه عصر انقلاب باید پیرو راه شهدا باشند.
آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه ما طلاب و روحانیون امروز آمده ایم تا دست در دست شهدای روحانی قرار دهیم و با رهبری و مراجع پیمان جهاد علمی و سیاسی ببندیم اضافه کرد: پیام این کنگره به ملت ایران و جبهه مقاومت این است که روحانیت ساده زیستی را همچنان سرلوحه دارد و غم خوار ملت در سختی ها و مشکلات است و عمامه های روحانیت نشانه مقاومت و کفن آنان است و هر کسی آماده شهادت نیست حوزه علمی جای او نیست.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور خاطرنشان کرد: امروز هم روحانیت، حوزه و دانشگاه و اقشار ملت ایران همانند عصر دفاع مقدس بلکه بیشتر در صحنه حضور دارند و دشمنان با تمام توطئه های خود راه به جایی نمی برند و مسؤلان کشور هم می بایست مسیر شهدا را ادامه دهند.


منبع:

1401/03/05
16:12:50
5.0 / 5
473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱