قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

هر فرد در جهاد تبیین به اندازه توان خود در آگاهی بخشی مردم نقش ایفا کند

هر فرد در جهاد تبیین به اندازه توان خود در آگاهی بخشی مردم نقش ایفا کند

به گزارش قائم رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به تلاش دشمن برای ارائه تصویری وارونه، نادرست و دروغین از جامعه ایرانی اشاره نمود و اظهار داشت: هر فردی در میدان عملی جهاد تببین باید در حد توان و به اندازه خود در ارائه تصویری صحیح از جامعه و آگاهی بخشی مردم نقش ایفا کند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره «قرآن و عترت دانشگاهیان» با یادآوری مصادف شدن شهادت امام صادق(ع) با این مراسم گفت: در آموزه های دین قرآن و عترت، دو راهنمای نجات بشر هستند و این راهنمایی ها از ما جامعیت در دینداری را خواسته اند.
وی اضافه کرد: تا جایی که از آخرین سفارش های امام صادق(ع) به شیعیان این بود که فرمودند شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نخواهد رسید و در توجه دادن به نظام اجتماعی اسلام، تن دادن به حکومت و قضاوت ظالمان را در حد شرک به خداوند شمرده اند.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت پیوند میان عبادات با ایجاد زمینه برای تعالی جامعه اضافه کرد: همگی باید دقت کنیم که نظام قرآن و روایت، جامعیتی دارد که باعث می شود هرگونه توجه صرف به مسائل عبادی هنگامی که بدون دغدغه جامعه اسلامی و رشد تعالی آن باشد، ناقص محسوب شود.
رستمی تصریح کرد: بنا بر این است که قرآن هم در سوره فتح آیه ۲۹ یاران پیامبر را در بعد اجتماعی سخت گیران به کافران و دشمنان اسلام و مهربان در بین خود توصیف می کند و در بعد فردی آنان را اهل عبادت و خضوع و خشوع در مقابل خدا می داند. قرآنیان باید مراقب بوده تا در کنار مسایل عبادی، دغدغه جامعه و هم نوعان خویش را هم داشته باشند.
حجت الاسلام رستمی تشریح کرد: اهل قرآن باید آموزه های قرآن را در خود متجلی و عطر قرآن باید جامعه را معطر کند، اگر در محیطی هستید و نتوانسته ایم با به کارگیری اثر قرآن محیط را روشن نماییم باید تأمل کرده تا ببینیم مشکل کجاست؟ امروز بزرگترین و پراستقبال ترین مجموعه فعالیت ها و جشنواره های دانشجویی، کارهای قرآنی است؛ این دانشجویان باید محیط پیرامون خویش را نورانی کنند و اگر غیر از این بود یعنی کم کاری کردیم.
وی به تلاش دشمن برای عرضه تصویری وارونه، نادرست و دروغین و روایت غلط از جامعه ایرانی پرداخت و گفت: نهضت تبیین و جهاد تبیین مأموریت کنونی ما است و در این جهت باید خالصانه و با تمام توان و معطوف به رصد حرکت دشمن مبارزه کرد بنابراین باید در میدان عملیات عرضه تصویری درست از جامعه مان و و آگاهی بخشی برای مردم حضور فعال داشته باشیم و در این میان هر فردی به اندازه خودش سهمش را ایفا کند.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن تقدیر از تمامی عوامل اجرایی آیین سی و ششمین جشنواره «قرآن و عترت دانشگاهیان» و برگزیدگان اشاره کرد: باید تلاش نماییم که در مأنوس شدن با قرآن، تطهیر وجودی پیدا نماییم، چون که فرد صالح، شایستگی مصلح بودن را دارد؛ حال که خداوند متعال به شما عنایت قرآنی داشته وظیفه بزرگی نسبت به محیط خود دارید.


منبع:

1401/03/08
22:55:40
5.0 / 5
358
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم