قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون فرهنگی وزارت علوم:

برنامه اجرائی قوانین حوزه حجاب و عفاف به دانشگاه ها ابلاغ گردید

برنامه اجرائی قوانین حوزه حجاب و عفاف به دانشگاه ها ابلاغ گردید

معاون فرهنگی وزارت علوم اظهار داشت: قوانین و مقررات خوبی در زمینه حجاب و عفاف داریم و در هشت گام برنامه اجرائی تحقق اهداف این مقررات را به معاونان فرهنگی دانشگاه ها ابلاغ کردیم.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، عبدالحسین کلانتری در نشست رؤسای دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در دانشگاه تبریز اظهار داشت: فعال سازی و بازسازی ساختار فرهنگی دانشگاه ها که در روزهای کرونا لطمه دیده است، مورد توجه رؤسای مراکز دانشگاهی باشد.
وی گفت: اگر ارکان فعالیت فرهنگی در دانشگاه مانند شورای فرهنگی و شوراهای نظارت فعال نشوند، زیست فرهنگی دانشگاه مبتلا به اختلال می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: در کرونا ساختار اداری بخش فرهنگی گرفتار تغییر شد و ضروریست مدیران دانشگاهی نسبت به بازسازی این ساختار و استفاده از بهترین کارشناسان در این عرصه تاکید نمود.
وی اضافه کرد: ایام کرونا همه فعالیت ها در فضای مجازی تمرکز داشت اما ساختار فرهنگی ما متناسب فضای حقیقی بود که باتوجه به این تجربه، اداره فضای مجازی در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بوجود آمد.
کلانتری با اشاره رونق تدریجی کارهای فرهنگی در دانشگاه ها اظهار داشت: انجمن های علمی که همچون فعال ترین تشکل های دانشجویی هستند می توانند به انجمن های علمی و فناوری تغییر نام دهند که مقدمات این کار در حال انجام می باشد.
وی گفت: با معاونت فناوری و نوآوری درحال رایزنی هستیم تا انجمن های علمی در هسته های فناور پارک های علم و فناوری حضور داشته باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباب وضعیت عفاف و حجاب اظهار داشت: بررسی میدانی نشان میدهد وضعیت حجاب و عفاف رو به بهبود است چونکه با از سرگیری آموزش حضوری از اختلالی که در جامعه پذیری دانشجویان در دوران کرونا اتفاق افتاد، فاصله می گیریم.
وی اشاره کرد: قوانین و مقررات خوبی در زمینه حجاب و عفاف داریم و در هشت گام برنامه اجرائی تحقق اهداف این مقررات را به معاونان فرهنگی دانشگاه ها ابلاغ کردیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در انتهای سخنان خود اشاره کرد: محور برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها، دانشجویان هستند و باید با مخاطب شناسی دقیق برای این قشر برنامه ریزی نماییم ولی باید برنامه های خاص اساتید و کارکنان هم مورد توجه کافی باشد.

1401/03/09
21:18:27
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آموزش , برنامه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم