قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به قائم:

اسماعیلی: به دنبال تعامل برای کاهش قیمت بلیط کنسرت ها هستیم

اسماعیلی: به دنبال تعامل برای کاهش قیمت بلیط کنسرت ها هستیم

به گزارش قائم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با همکاری معاونت هنری وزارتخانه در تلاش هستیم طی تعاملی با تهیه کنندگان، قیمت بلیت کنسرت ها را کاهش دهیم.


محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی «شعر و عکس نماز جمعه» در جمع خبرنگاران و در پاسخ به فعالیت کانون های فرهنگی-هنری مساجد کشور اظهار داشت: هفته پیش که در مشهد رویداد فهما را داشتیم بیش از ۲۰ هزار کانون در این دوره شرکت کرده بودند. یعنی از ۲۶ هزار کانون در سطح کشور بیش از ۱۹ هزار کانون در یک مسابقه شرکت کرده بودند و این حضور به مفهوم فعال بودن این کانون هاست.
در ۱۱ استان و ۷۲ شهرستان بیش از ۴۰ هزار هنرآموز را با بهره گیری از ظرفیت مساجد آموزش می دهیم که در گام اول ۱۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص دادیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره شعر و عکس نماز جمعه اظهار داشت: شعار دولت در زمینه فرهنگ بازگشت به مساجد است و همه تلاشمان این است تا جمله کلیدی امام خمینی که مساجد سنگر اسلام است را محقق نماییم. مساجد بایستی پایگاه های اصلی حوزه فرهنگ و هنر باشد و این جدایی ایجاد شده میان این دو در دولت مردمی صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: قسمتی از این مسئولیت بر عهده ماست که بوسیله کانون های فرهنگی هنری انجام می شود که در ۲۶ هزار مسجد مستقر هستند و بخش دیگر همکاری با دست اندرکاران این حوزه است که یا افتخار در کنار آنها هستیم تا این اتفاق مهم در دوره آتی بیافتد.
تدبیر برای کاهش قیمت کنسرت ها
وی دریاره گرانی قیمت کنسرت ها اظهار داشت: دیشب هم به دوستان در معاونت هنری گفتم جلساتی را با تهیه کنندگان برگزار کنند و قیمت را یک مقدار کاهش دهند تا علاقه مندان بتوانند استفاده بیشتری کنند.
اسماعیلی با اشاره به کارهای قرارگاه محرومیت زدایی از حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: در ۱۱ استان و ۷۲ شهرستان بیش از ۴۰ هزار هنرآموز را با بهره گیری از ظرفیت مساجد آموزش می دهیم که در گام اول ۱۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص دادیم و محدودیت بودجه ای برای پشتیبانی از این بحث نداریم.منبع:

1401/03/10
16:51:14
5.0 / 5
349
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳