قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه مطرح كرد؛

آمادگی دانشگاه علامه برای توسعه همکاری علمی با دانشگاه سامرا

آمادگی دانشگاه علامه برای توسعه همکاری علمی با دانشگاه سامرا

قائم: رییس دانشگاه علامه طباطبائی بر آمادگی این دانشگاه برای پذیرش و تبادل استاد و دانشجو و توسعه زمینه های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی با دانشگاه سامرا آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، عبدالله معتمدی در دیدار با رییس دانشگاه دولتی سامرا به معرفی امکانات، تجهیزات و ظرفیت های دانشگاه علامه طباطبایی پرداخت و اظهار داشت: این دانشگاه با ۶۵ سال قدمت بزرگترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی در ایران است و هم اکنون ۱۱ دانشکده، ۶ پژوهشکده و ۵ مرکز پژوهشی دارد.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اظهار نمود: همین طور بیش از ۱۳ هزار دانشجو و ۵۵۰ عضو هیئت علمی در این دانشگاه به تحصیل و انجام کارهای علمی مشغول هستند.
وی با اعلان اینکه دانشگاه علامه طباطبائی جزو دانشگاه های تراز اول کشور است و با خیلی از دانشگاه های خارج از کشور تفاهم نامه همکاریهای علمی و بین المللی امضا نموده است، اضافه کرد: این دانشگاه آمادگی دارد درباب تبادل تجربیات علمی، پذیرش و تبادل استاد و دانشجو و زمینه های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی با دانشگاه سامرا همکاری کند.
در ادامه صباح العباس رییس دانشگاه سامرا نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه علامه طباطبائی بعنوان دانشگاه معتبر و شناخته شده، و اعلام آمادگی برای توسعه همکاری و استفاده از ظرفیت این دانشگاه اعلام آمادگی کرد.
وی بیان کرد: وجود دانشگاه سامرا در شهر مقدس سامرا و ارتباط آن با زوار امامان عسکری و اقشار فرهنگی، ما را تشویق می کند هر چه بیشتر با مراکز علمی و دانشگاهی ایرانی خصوصاً دانشگاه علامه طباطبائی ارتباط داشته باشیم و از این ارتباط برای خدمت به زوار استفاده نمائیم.
رئیس دانشگاه سامرا در ادامه به معرفی دانشگاه سامرا و رشته های این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه سامرا یک دانشگاه جامع دولتی است. ۹ دانشکده دارد و رشته های آن در دو محور علوم پایه و علوم انسانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.
وی گسترش همکاریهای علمی و پژوهشی دانشگاه های عراق را با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران بسیار باارزش دانست و اظهار نمود: امیدواریم در این دیدار، زمینه افزایش همکاری ها میان دانشگاه سامرا و دانشگاه ها و مراکز علمی ایران خصوصاً دانشگاه علامه طباطبائی برقرار شود.


منبع:

1401/03/12
10:30:02
5.0 / 5
326
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم