قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

تجلیل از ۴۲ سال خدمات صادقانه امام جمعه پاوه

تجلیل از ۴۲ سال خدمات صادقانه امام جمعه پاوه

قائم: ایرنا- اعضای شورای تأمین و مسئولان شهرستان مرزی پاوه با حضور در بیت امام جمعه این شهرستان از 42 سال تلاش و مجاهدت صادقانه ماموستا مُلا «قادر قادری» در سنگر نماز جمعه این شهرستان قدردانی کردند.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این دیدار که در منزل امام جمعه پاوه برگزار شد، فرماندار پاوه اظهار داشت: لازم دیدیم به رسم ادب و قدرشناسی خدمت جنابعالی برسیم و تبریک عرض می نماییم اختتام ۴۲ سال استقامت در سنگر نماز جمعه و ورود به ۴۳ سال از این تریبون مقدسی که الحمدالله سالهای سال در خدمت اسلام و دین و ولایت و مطالبات به حق مردم بوده است.
«اردشیر رستمی» خطاب به ماموستا قادری اضافه کرد: همگان به زحمات خالصانه‌ی شما برای اسلام و انقلاب و مردم و سختی ها و ناملایماتی که پشت سر گذاشته اید، اذعان دارند و اقرار و اعتراف می کنند و غیر از شما همه‌ی افرادی که باید این زحمات را متوجه شوند، به این زحمات واقف اند.
وی افزود: سالهای سال است بیت حضرت عالی و دفتر شما و مسجد قبا و تریبون نماز جمعه محل هایی برای رجوع مشکلات مردم بوده است.
فرماندار پاوه در ادامه اظهار داشت: ما می دانیم که شما زندگی خود و خانواده را وقف اسلام و انقلاب و ولایت و مردم کرده اید. در روز جمعه که شاید هر کسی بتواند خانواده‌ی خودرا به تفریح ببرد اما این روز به جهت تنظیم خطبه ها شلوغ ترین روز شماست و الحمدلله جزو امامان جمعه ای بوده اید که تمامی نمازهای جمعه را خودتان برگزار کرده اید مگر موارد ضروری پیش آمده باشد که آن هم خیلی کم است.
وی عنوان کرد: در طول این مدت هم جنابعالی مورد هجمه‌ی ضدانقلاب و احزاب منحله بوده اید و اگر خسارتی به شما وارد شده خسارت دین بوده چون به عنوان یک عالم مواضع جنابعالی با بقیه فرق داشته است.
رستمی گفت: موضع گیری های عالمانه و حکیمانه جنابعالی در رابطه با انقلاب و مقام معظم رهبری از زمان حضرت امام (ره) با همه فرق داشته است و همه می دانند که در اورامانات شما مثل یک نگینی می درخشید. بنده بارها گفته ام شما جانشین ندارید و ما از خداوند می خواهیم عمر شما را به بلندای آفتاب گرداند که در خدمت اسلام و قرآن و دین و مکتب اسلام باشید که الحمدلله شما تا حالا این را ثابت کرده اید.


ماموستا قادری: به وعده هایم وفادار بوده ام
امام جمعه پاوه نیز در این دیدار اظهار داشت: در سال ۱۳۵۹ شهید کاظمی هم فرماندار پاوه و هم فرمانده‌ی سپاه بود، روزهای شنبه به روستای «نروی» که آخرین پایگاه بود، می رفت و پنجشنبه ها بر می گشت. در آن زمان تا نروی دست ما بود و نوسود و نودشه و هجیج در دست ضد انقلاب بود. شب های جمعه دور هم جمع می شدیم، آقای کاظمی همیشه می گفتند: باید سنگر جبهه و جمعه یکی شود.
ماوستا مُلا «قادر قادری» اضافه کرد: دولت هم در آن زمان ضعیف بود و قدرتی در منطقه نداشت تنها قدرتی که وجود داشت در اختیار سپاه و شهید کاظمی بود، اوضاع خیلی مناسب نبود در یک جمله قرار شد محراب مسجد جامع به اینجانب واگذار شود و به خاطر وضع خاص پاوه مجبور شدیم نماز جمعه را قبول و در دو جمعه در مسجد سابقی (مسجد میدان) برگزار نماییم.
وی افزود: قرار بود آقای رازی زاده رییس وقت دادگاه انقلاب اسلامی به پاوه بیاید و ایشان مطالب اصلی را بیان کند، وی موفق نشد و به سنندج رفته بود اما یک هیات به پاوه فرستاد. بنده با لباس محلی همراه فرماندار به مسجد رفتیم. اول ایشان سخنرانی کرد و سپس بنده خطبه را خواندم و نماز جمعه را با حکم امام راحل (ره) شروع کردم و با توکل به خداوند و پشتیبانی مردم شریف و همراهی ارگان های خدوم تا امروز ادامه داده ام.
امام جمعه پاوه اظهار داشت: واقعیت این است این ۴۲ سال بر من خیلی سخت گذشته است. هرکسی در پاوه فرماندار یا فرمانده‌ی سپاه یا در ادارات دیگری در این شهرستان کار کند، می داند که کار کردن در این منطقه‌ی مرزی و تا حدی محروم دشوار است.
وی اشاره کرد: ادعا نمی کنم اشتباهی نکرده ام و در استقامت مشکل نداشته ام اما تا امروز آمده ام. شهید کاظمی می اظهار داشت: ما دو سنگر داریم در یک سنگر خون می دهیم و در سنگر دیگر توقع دعای خیر و پشتیبانی داریم در طول این مدت خداوند توفیق داد سنگرها یکی شدند و سنگر دوم مؤید سنگر اول و سنگر اول هم پشتیبان سنگر دوم شد.
ماموستا قادری در آخر اظهار داشت: این ۴۲ سال برای بنده هم رحمت بوده و هم زحمت داشته است. خداوند را شاکرم که در طول این مدت به من کمک کرد توانستم در خدمت مردم باشم و به نظام هم دروغ نگفته ام و تا حال به وعده ای که به بنیان گذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری و شهیدان رجایی و باهنر داده ام وفادار مانده ام.


شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

1401/03/28
09:28:13
5.0 / 5
564
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲