قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم:

از مشارکت خیرین و نهادهای اجتماعی در ساخت خوابگاه استقبال می نماییم

از مشارکت خیرین و نهادهای اجتماعی در ساخت خوابگاه استقبال می نماییم

وزیر علوم اظهار داشت: تامین خوابگاه برای فرزندان این سرزمین، سبب دلگرمی و آرامش خانواده ها می شود و پس از ضروری ترین مسائلی است که باید سایر نهادها و خیرین هم به این مسیر ورود کنند.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، در سالگرد شهادت دکتر چمران در مراسمی با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد و همین طور با حضور پدر شهید احمدی روشن، سه خوابگاه دانشجویی دخترانه در استانهای خراسان شمالی، مرکزی و خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با گرامیداشت سالگرد شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید اظهار داشت: ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در هر زمینه ای کشور نیاز به کمک و مدد داشته ورود کرده است و این مدل از مدیریت جهادی در کشور منحصر به فرد و قابل الگوبرداری است.
زلفی گل اضافه کرد: ساخت مأمن امن برای دانشجویان، سرمایه اجتماعی نظام و انقلاب را بیشتر می کند و سرمایه گذاری برای آینده کشور شمرده می شود.
وی اشاره کرد: تامین خوابگاه برای فرزندان این سرزمین، سبب دلگرمی و آرامش خانواده ها هم می شود و پس از ضروری ترین مسائلی است که باید سایر نهادها و خیرین هم به این مسیر ورود کنند.
وزیر علوم تاکید کرد: در دانشگاه ها دو دیدگاه متضاد وجود دارد، یک دیدگاه می گوید که کار دانشگاه، علم آموزی است و نباید وارد مسائلی مانند تامین خوابگاه و غذا و ایجاد فضاهای ورزشی و فرهنگی شد. اما دیدگاه دیگر که ما به آن اعتقاد داریم، بر این اساس استوار است که باید با کمک خیرین و نهادهایی مانند ستاد اجرائی فرمان امام (ره) برای دانشجویان امکانات رفاهی فراهم نمود تا آنها با آرامش و فکر آسوده به کسب علم بپردازند.
وی اضافه کرد: در همه جای کشور باید امکانات آموزش به نحوی عادلانه تقسیم شود و همان فرصتی که افراد در شهرهای بزرگ دارند در مناطق دورافتاده و کم برخوردار هم داشته باشند.
سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام(ره) نیز در این مراسم اظهار داشت: تا حالا ۱۰ خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط بنیاد ۱۵خرداد در سراسر کشور تولید شده که این تعداد تا آخر سال به ۱۵ خوابگاه می رسد.
عارف نوروزی اضافه کرد: ظرفیت این خوابگاه ها ۳۲۵۰ دانشجو و در ۷۴ هزارمترمربع بناشده که برای آنها درمجموع ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی اضافه کرد: بعد از واگذاری بنیاد ۱۵ خرداد به ستاد اجرائی فرمان امام، سیاست ساخت و تجهیز خوابگاه های دانشجویی برای دانشگاه های زیرمجموعه وزارتخانه های علوم و بهداشت را با جدیت دنبال کردیم و درآینده برای تجهیز خوابگاه ها نیز اقدامات و برنامه های گسترده ای داریم.
سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام اشاره کرد: بنا بر تاکید مقام معظم رهبری و توجه ویژه ستاد اجرائی به بحث تشویق ازدواج و تسهیل فرزندآوری به ویژه برای دانشجویان، در کنار اقدامات تشویقی و ارائه تسهیلات برای زوج های دارای سه فرزند به بالا، در تکمیل خوابگاه متأهلین دانشجویی هم به وزارت علوم کمک خواهیم کرد و سهم خودمان را دراین زمینه ادا می نماییم.
نوروزی افزود: معتقدیم هزینه کردن در بخش ایجاد عدالت آموزشی و تسهیل شرایط تحصیل فرزندان این سرزمین خصوصاً در مناطق کم برخوردار، سرمایه گذاری دراز مدت برای کشور است.


منبع:

1401/04/01
11:32:27
5.0 / 5
475
تگهای خبر: آموزش , امام , برنامه , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳