قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
برای پذیرش بدون آزمون؛

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

آغاز ثبت نام در دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش قائم ثبت نام در دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی شروع شد و تا روز سه شنبه ۷ تیرماه ادامه دارد.به گزارش قائم به نقل از مهر، متقاضیان ثبت نام در پذیرش دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۱ می توانند تا روز سه شنبه ۷ تیرماه در سامانه به صورت اینترنتی ثبت نام کنند. بر این اساس متقاضیان باید در مهلت مقرر و بعد از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت نام» به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org رجوع و نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند. دفترچه راهنما، همزمان با شروع ثبت نام از راه درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس است.
روش گزینش دانشجو
گزینش دانشجو در کدرشته محل های تحصیلی، برپایه معدل کل کاردانی، نوع مدرک کاردانی، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی و با عنایت به صلاحیت های عمومی متقاضیان با توجه به ضوابط دانشگاه جامع علمی - کاربردی و مصوبات مربوط انجام می گیرد. متقاضیان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مطابق جدول شماره (۳) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در رابطه با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می گیرند.
در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به متقاضیان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص پیدا می کند. بنابراین پیشنهاد می شود متقاضیان نسبت به انتخاب کدرشته محل های در رابطه با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام نمایند. متقاضیان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته در رابطه با شغل آنان پذیرش خواهند شد. برای هر یک از موارد فوق عرضه مستندات مربوط در زمان ثبت نام از جانب دانشجو به مرکز آموزشی ضروری می باشد.
اقدامات لازم برای ثبت نام
۱- دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان.
۲- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام.
۳-خرید کارت اعتباری ثبت نام به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۹۴۵/۰۰۰ (نهصدوچهل و پنج هزار) ریال بعنوان وجه ثبت نام.
یادآوری ۱: دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور موفق به دریافت مدرک کاردانی خواهند شد مجاز به ثبت نام و انتخاب کدرشته محل می باشند. درصورتیکه متقاضی در یکی از کدرشته محل های انتخابی پذیرفته شود ولی تا آخر شهریور ماه سال ۱۴۰۱ موفق به دریافت گواهینامه آخر تحصیلات دوره کاردانی نشود قبولی ایشان لغو و اجازه ثبت نام نخواهند داشت.
یادآوری ۲: داوطلبان لازم است در درج معدل و سایر اطلاعاتی که در گزینش علمی آنها موثر است دقت کافی را بعمل آورند. هر گونه مغایرت و یا اعلام اشتباه اطلاعات فوق در صورتیکه در ردیف قبولین قرار گرفته باشند منجر به لغو قبولی خواهد شد.
۴) مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.
۵) مسئولیت صحت مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده متقاضی خواهد بود.
۶) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نمی باشد، ازاین رو در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به کار گیرد.
۷) در هر مرحله از پذیرش (ثبت نام، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و...) مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان نموده یا حائز شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نمی باشد، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
۸) متقاضی باید بعد از آخر ثبت نام الکترونیکی از تمامی صفحات، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگهدارد.
دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی
به متقاضیان سفارش می شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه راهنما را تکمیل و سپس با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را برپایه بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما رجوع کنند.
متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت کنند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل وی جلوگیری خواهد شد.
نکات و سفارش های مهم
۱) اگر از راه کافی نت مبادرت به ثبت نام می کنید، تمامی مراحل ثبت نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط در کافی نت نظارت مستقیم داشته باشید.
۲) بعد از تکمیل تقاضانامه، نسبت به دریافت یک نسخه پرینت و نگهداری شماره پرونده ۶ رقمی، کدپیگیری ۱۶ رقمی و تقاضانامه اقدام کنید.
۳) در انتخاب کدرشته محل های انتخابی خود با دقت عمل کنید، چونکه بعد از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی به درخواست های متقاضیان در خصوص اصلاح یا جابجایی کدرشته محل ها ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۴) هرگونه تغییری از راه نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش )، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت ضرورت از راه رسانه های گروهی اعلام خواهد شد.
۵) در صورت ضرورت می توانید سوال یا سئوالات خویش را از راه سامانه پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی https: //request.sanjesh.org/، یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در بین بگذارید.

1401/04/02
10:47:54
5.0 / 5
344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱