قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

اشتباه وزارت علوم عراق در عدم تأیید برخی دانشگاههای ایرانی

اشتباه وزارت علوم عراق در عدم تأیید برخی دانشگاههای ایرانی

به گزارش قائم قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اظهار داشت: وزارت علوم عراق درمورد عدم تأیید برخی دانشگاههای ایرانی اشتباه کرده و این مورد را هم پذیرفته است.به گزارش قائم به نقل از مهر، دکتر وحید حداد اصل قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل امروز در حاشیه جلسه اساتید دانشگاه های عراق با معاون فرهنگی وزارت علوم درباب پذیرش بدون محدودیت دانشجویان عراقی در دانشگاه های داخلی اظهار داشت: منظورمان از محدودیت، محدودیت های خاص است، محدودیتی که برای دانشجویان خودمان هم وجود دارد، بالاخره هر دانشگاه یک شرایطی برای تحصیل دارد، بدین سبب اگر دانشجویان کشورهای همسایه شرایط دانشگاه های ما را داشته باشند پذیرش می شوند، این افتخاری است برای کشور ما که سالیان سال دانشجویان به خارج اعزام می شدند ولی حالا دانشجو از خارج وارد ایران می نماییم این نشان میدهد دانشگاه های ما توانمندی بالایی دارند.
وی افزود: دانشجویان خیلی از کشورها به جز عراق و افغانستان علاقمند شده اند که در کشور ما تحصیل کنند، ما حالا دانشجویان خوبی از کشور ترکیه و کشورهای اطراف داریم که نشان میدهد این چهل سال زحمات در وزارت علوم به نتیجه رسیده است و خیلی از دانشجویان درحال برگشت به ایران هستند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ادامه به موضوع اخیر رتبه بندی دانشگاه های عراق و حذف تعدادی از دانشگاه های ایرانی اشاره کرده و اضافه کرد: در ارتباط با بحث کشور عراق، این مساله یک موضوع عادی و طبیعی است هر کشوری برای خود ضوابطی دارد و دانشگاه های کشورهای دیگر را بررسی می کند ما نیز همین کار را می نماییم ما حتی بسیاری از دانشگاه های غربی را هم در رتبه بندی خود قبول نداریم.
وی اضافه کرد: این مساله دو پیام برای ما دارد، اول اینکه انتخاب وزارت علوم عراق برمبنای دانشگاه هایی بوده که در رتبه بندی های جهانی بودند ما نیز به همین دلیل عمل می نماییم و به همین دلیل به دانشگاه های خود اعلام نموده ایم که خودرا به رتبه بندی ها برسانند.
این مقام مسئول گفت: از طرفی بسیاری از دانشگاه ها را هم عراق اشتباه کرده بود که ما توضیح دادیم و آنها قبول کرده اند. بدین سبب چیز خاصی نبود حتی وزارت علوم عراق بسیاری از دانشگاه های آمریکا و انگلیس را هم رد کرده است، بدین سبب تعداد دانشگاه هایی که در رتبه بندی قرار نداشتند کم بودند. ما توانستیم با سفیر عراق در ایران صحبت نماییم انشاالله این معضلات حل می شود و ما اطلاعات کاملی به وزارت علوم عراق ارائه می دهیم.
حداد اصل اضافه کرد: به دانشگاه های خود اعلام کردیم، اطلاعات دقیق تر خودرا آماده کرده و عرضه کنند. مشکل نیز درحال رفع شدن است.


منبع:

1401/04/23
12:58:34
5.0 / 5
367
تگهای خبر: دكتر , دین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳