قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم:

دشمنان امید بسته اند تا دانشگاه ها را مقابل نظام قرار دهند

دشمنان امید بسته اند تا دانشگاه ها را مقابل نظام قرار دهند

به گزارش قائم وزیر علوم اظهار داشت: دشمنان ما امید بسته اند تا دانشگاه های ما را در مقابل نظام قرار دهند و حمایت همه جانبه رهبری از دانشگاه ها توطئه دشمنان را خنثی کرد.


به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بامداد امروز در مراسم اختتامیه مرحله اول طرح اندیشه تمدن ساز ویژه اساتید دانشگاهی سراسر کشور که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، اظهار داشت: باید از فردی که ایده اولیه طرح اندیشه تمدن ساز ویژه اساتید دانشگاهی سراسر کشور را مطرح کرده است قدردانی نمود.
وی افزود: سال قبل نیز نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری کار بسیار خوبی انجام داد به این صورت که هزار نفر از افراد برتر کنکور را در شهر مقدس مشهد گردهم آورد و برای آنها برنامه برگزار کرد که در نوع خود بی نظیر بود.
زلفی گل افزود: اگر ما بتوانیم این ایده های جدید را در عرصه های علمی، فرهنگی و نوآوری عملیاتی نماییم تأثیر زیادی خواهد داشت و ما از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها می خواهم امسال نیز این برنامه را اجرائی کند.
وی افزود: وزارت علوم نیز از ایده های نوآورانه در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حمایت ویژه می کند.
وزیر علوم با اشاره به آخرین دیدار مقام معظم رهبری و دانشجویان اظهار داشت: در این دیدار مقام معظم رهبری بطور تمام قد از دانشگاه ها دفاع کرد و این دفاع توطئه دشمنان ما را خنثی کرد. دشمنان امید بسته اند دانشگاه های ما را در مقابل نظام قرار دهند و مقام معظم رهبری با حمایت تمام قد خود از دانشگاه ها این توطئه دشمنان را خنثی کرد. اگر امروز در حوزه های دفاعی، امنیتی، سلول های بنیادی، نانو، بیوتکنولوژی حرف اول را می زنیم همه مرهون کوشش های اساتید دانشگاه و دانش آموختگان آنست.
وی افزود: این کار نهاد هم ریشه در علم و هم ریشه در فرهنگ دارد و البته جاهایی است که فرهنگ بر علم تقدم دارد چون فرهنگ فکر را تشکیل می دهد، فکر احساس را تشکیل می دهد و احساس منجر به عمل می شود و فرهنگ مناسب زمینه رشد فکر را به وجود می آورد.
زلفی گل با اعلان اینکه بزرگترین سرمایه گذاری برای یک کشور ایجاد فرهنگ سالم می باشد، اضافه کرد: وقتی صحبت از تمدن اسلامی می نماییم یعنی فرهنگ سازی جدید و افزودن تکه های جورچین به شکلی که میزان اشتباهات فردی، جمعی و مدیریتی کاهش پیدا می کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: حتی آرزوی ایجاد تمدن اسلامی کمک می نماید ما ظرفیت مان را به کار گیریم تا آن تحقق یابد و در جمهوری اسلامی بستر آن برقرار است و این کار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری یک مشورت ملی برای تمدن سازی است و این موجب می شود تفکر از حکیمان و اجرا با حاکمان باشد.


منبع:

1401/05/05
09:38:00
5.0 / 5
335
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امنیت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم