قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر ارشاد:

دنبال اثرگذاری بین المللی حماسه پیاده روی اربعین هستیم

دنبال اثرگذاری بین المللی حماسه پیاده روی اربعین هستیم

به گزارش قائم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکیه بر ایجاد شرایطی برای ارتقای سطح کیفی و کمی هشتمین دوره جایزه جهانی اربعین در تمامی بخش ها، اظهار داشت: باید شاهد بیشترین اثرگذاری ممکن در ابعاد بین المللی حماسه پیاده روی اربعین باشیم.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی روز یکشنبه در سومین جلسه ستاد اربعین با تکیه بر ایجاد هم افزایی امکانات بخش های مختلف این وزارت خانه برای تقویت ابعاد فرهنگی پیاده روی اربعین، اظهار داشت: هر کدام از بخش های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ظرفیت های عظیمی برای توسعه فضاهای فرهنگی راهپیمایی پیاده روی اربعین برخوردار می باشد که سال جاری باید با برنامه ریزی مدون بهترین استفاده ممکن را از این ظرفیت ببریم.
وی در ادامه به اهمیت جایزه جهانی اربعین اشاره نمود و اضافه کرد: در هفتمین جایزه جهانی اربعین که سال قبل با استقبال خوب مردمی برگزار شد، شاهد برکات این جایزه جهانی در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی بوده ایم که آثار قابل تاملی در بخش های عکس، فیلم کوتاه و بلند، مستند، فضای مجازی و... به این رویداد ارسال شده بود.


رییس شورای هنر کشور تصریح کرد: سال جاری باید شرایطی فراهم گردد که هشتمین دوره جایزه جهانی اربعین از ارتقای سطح کیفی و کمی در تمامی بخش ها برخوردار باشد تا شاهد بیشترین اثرگذاری ممکن در ابعاد بین المللی حماسه پیاده روی اربعین باشیم.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بدون تردید تمامی دستگاههای زیرمجموعه دولت مردمی در کنار تشکل های مردم نهاد از هیچ تلاشی برای برگزاری باشکوه تر حماسه بزرگ پیاده روی اربعین حسینی دریغ نخواهند کرد.
در این جلسه اعضای ستاد اربعین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به بیان پیشنهادات خود برای برگزاری هر چه باشکوه تر حماسه پیاده روی اربعین پرداختند.


منبع:

1401/05/26
09:28:44
5.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳