قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

مسابقات سراسری قرآن کریم ارتش در مشهد به پایان رسید

مسابقات سراسری قرآن کریم ارتش در مشهد به پایان رسید

به گزارش قائم، ایرنا- مرحله نهایی بیست و دومین دوره مسابقات سراسری زنان شاغل، فرزندان و همسران کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با معرفی برگزیدگان در مشهد به پایان رسید.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا، رئیس دایره قرآن، عترت و نماز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در آیین پایانی این مسابقات اظهار داشت: در بخش خانواده ها، نیروی هوایی، نیروی زمینی و نیروی پدافند هوایی اول تا سوم شدند و نیروی دریایی و ستاد کل ارتش مقام چهارم و پنجم را کسب کردند.
سرهنگ مهدی میدانی اضافه کرد: در بخش بانوان شاغل نیز، نیروی زمینی عنوان نخست را به دست آورد و ستاد ارتش دوم شد و نیروی هوایی مقام سوم را از آن خود کرد و نیروی دریایی و پدافند هوایی هم چهارم و پنجم شدند.
وی افزود: در مجموع این مسابقات هم، نیروی زمینی بعنوان نخست رسید. نیروی هوایی و نیروی دریایی دوم و سوم شدند و پدافند هوایی و ستاد ارتش هم مقام چهارم و پنجم را کسب کردند.
قرآن کریم محور کارها قرار گیرد
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در این آیین اظهار داشت: قرآن کریم باید معیار انجام کارها باشد و انجام بعضی کارها و ترک برخی دیگر از کارها سبب به حاشیه رفتن و مهجوریت قرآن کریم می شود.
حجت الاسلام عباس محمدحسنی اضافه کرد: ترک یادگیری، یاددهی، تلاوت و تدبر در قرآن و همینطور ترک التزام عملی به اوامر و نواهی قرآن، ترک اعتماد به درستی وعده های قرآن و ترک دفاع از قرآن در مواقع هجمه به قرآن توسط معاندان و ترویج فرهنگ قرآنی و ترک کوشش برای حفظ قرآن و ادب و آداب قرآن، سبب مهجوریت آن می شود.
وی افزود: شبهه افکنی در جدایی ناپذیری قرآن و عترت، شبهه افکنی در تحریف قرآن، شبهه افکنی در غیر وحدانی بودن قرآن، جامعیت قرآن، مرجعیت علمی، به هم آمیختگی دین و سیاست، معجزه بودن و احکام قرآن، تفسیر به رای همچون کارهایی است سبب به حاشیه رفتن قرآن می شود.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار داشت: تکلیف ما شناسایی توطئه ها و مقابله با آنهاست و انقلاب اسلامی تمام ظرفیت خویش را به کار گرفت تا قرآن را از مهجوریت خارج کرد و این از برکات امامین انقلاب است.
حجت الاسلام محمدحسنی افزود ارتش در ایجاد و زمینه سازی مرجعیت قرآن پیشتاز است.
عدم توقف فعالیتهای قرآنی در ارتش
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هم اظهار داشت: فعالیت های قرآنی ارتش لحظه ای متوقف نشده است و هیچ ارتشی، جز ارتش جمهوری اسلامی ایران حرکاتش برگرفته از تعالیم قرآن نیست.
امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد اضافه کرد: این جزء افتخارات ماست که فرمانده ما ولی فقیه است و افتخار می نماییم بعنوان سرباز ولایت درحال انجام وظیفه هستیم.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم قرآن را سرلوحه همه کارها در زندگی قرار دهیم.
در مرحله نهایی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲۳۳ نفر از فرزندان پسر، ۲۳۰ نفر از فرزندان دختر، ۱۸۰ نفر از همسران کارکنان و ۱۰۶ نفر از بانوان شاغل در ارتش به میزبانی قرارگاه منطقه ای شمال شرق پدافند هوایی امام رضا(ع) از پنجم شهریور به مدت چهار روز در مشهد برگزار شد.
آیین پایانی و تجلیل از برگزیدگان این مسابقات، در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1401/06/09
07:54:32
5.0 / 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم