قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس خبر داد؛

اختصاص قطعی خوابگاه به رتبه های 1 تا 9 کنکور سراسری

اختصاص قطعی خوابگاه به رتبه های 1 تا 9 کنکور سراسری

به گزارش قائم، معاون دانشجویی، فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: سال جاری برای رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری تعهد خوابگاه به صورت قطعی داده شده است.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، صادق دردایی با توضیحاتی درمورد تخصیص خوابگاه های دانشجویی به دانشجویان ورودی ۱۴۰۱ عنوان کرد: دانشگاه تربیت مدرس با عنایت به محدودیت ظرفیت خوابگاه ها در پردیس مرکزی و دانشکده کشاورزی و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی (شهرستان نور) صرفاً برای دانشجویان روزانه دارای رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، تعهد کرده است که خوابگاه دانشجویی تأمین کند.
وی اضافه کرد: خیلی از خوابگاه های دانشگاه تربیت مدرس در پردیس مرکزی یا در دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دریایی واقع نشده اند و خارج از این محل ها هستند. همانطور که در دفترچه کنکور هم نوشته شده است برای بقیه دانشجویان غیر بومی روزانه واجد شرایط خوابگاهی که رتبه های آنها ۱۰ و بالاتر هم هستند هم به تناسب ظرفیت خالی خوابگاه ها به صورت تدریجی در طول نیمسال های اول و دوم خوابگاه تخصیص داده می شود.
معاون دانشجویی، فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس افزود: در این خصوص لازم است دانشجویان با رجوع به سایت دانشگاه تربیت مدرس مراحل ثبت نام آموزشی خویش را طی کنند و سپس دانشجویان غیر بومی روزانه بر مبنای اطلاعیه های که این معاونت می دهد در زمان مقرر برای ثبت نام خوابگاه دانشجویی اقدام نمایند. به نظر می آید با تمهیداتی که از چهار ماه پیش برای فارغ التحصیل شدن و خروج دانشجویان سنواتی انجام شده است، الان ظرفیت مناسب خالی در خوابگاه های واقع در پردیس مرکزی و خارج از سایت مرکزی وجود دارد و درصد قابل توجه ای از تقاضاهای خوابگاهی اجابت خواهد شد و بقیه هم با فارغ التحصیل شدن دانشجویان سنواتی و خالی شدن ظرفیت بیشتر خوابگاه ها، به صورت تدریجی اسکان داده خواهند شد.
دردایی ضمن اشاره به این که روال کلی تخصیص خوابگاه همانند سالهای گذشته است، افزود: یک تفاوت عمده شرایط سال جاری با سالهای گذشته اینست که سال جاری برای رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری تعهد خوابگاه به صورت قطعی داده شده است و تغییر دیگر هم بر میگردد به این که بدلیل دوران کرونا بعضی از دانشجویان هنوز فارغ التحصیل نشده اند و بنابراین ظرفیت خالی خوابگاه ها در سال جاری قدری کمتر از سالهای قبل است. البته همکاران من در معاونت دانشجویی از چهار ماه پیش تمام تلاش خویش را انجام دادند تا حداکثر ظرفیت ممکن خالی گردد و خوابگاه ها برای دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۱ قابل تخصیص باشد. هم اکنون به غیر از تعداد محدودی خوابگاه، بقیه خوابگاه ها ظرفیت خالی نسبی مناسبی دارند و فکر میکنیم درصد قابل توجهی از تقاضاهای خوابگاه دانشجویی تخصیص داده خواهد شد و برای بقیه هم بتدریج با خالی شدن ظرفیت خوابگاه ها تخصیص می گردد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا متقاضیان برای ثبت نام و مشخص شدن خوابگاه باید حضورا به دانشگاه و معاونت دانشجویی رجوع کنند، خاطر نشان ساخت: اصلا نیازی به حضور فیزیکی نیست و تمام مراحل ثبت نام و تخصیص خوابگاه به صورت مجازی و از راه سایت دانشگاه صورت خواهد گرفت و دانشجویان پیش از شروع سال تحصیلی به صورت دقیق از محل خوابگاه خود از راه سایت دانشگاه آگاه خواهند شد.


منبع:

1401/06/14
11:03:56
5.0 / 5
552
تگهای خبر: آموزش , دكتر , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵