قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
آیت الله اعرافی تاكید كرد؛

لزوم کوشش برای تقویت ارتباط روحانیت با مساجد و محلات

لزوم کوشش برای تقویت ارتباط روحانیت با مساجد و محلات

به گزارش قائم، مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور اظهار داشت: همه باید تلاش نماییم تا ارتباط روحانیت با مساجد و محلات به شکل خودجوش و از سر تکلیف قوی تر دنبال شود.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار مدیر سازمان تبلیغات استان قم و هیئت همراه از نگاه راهبردی و برنامه ریزی کلان و اساسی سازمان تبلیغات اسلامی قم تقدیر نمود و با اشاره به اینکه همه ما روحانیون در برابر مسائل قم مسئولیم، گفت: ما بعنوان حوزه قم در برابر هر چالش و صدمه ای که در قم وجود دارد، مسئولیم.
وی در ادامه ضمن عرضه گزارشی از برنامه های فرهنگی عبادی مساجد بعضی از شهرستان های موفق ایران، اشاره کرد: همه باید تلاش نماییم تا به ارتباط روحانیت با مساجد و محلات به شکل خودجوش و از سر تکلیف قوی تر دنبال شود.
عضو شورای عالی حوزه اضافه کرد: اگر بتوانیم اقدامی نماییم که مساجد بیشتر از این شاهد اتصال مؤثر اساتید و روحانیون فاضل و گره خوردن ایشان با کارهای فرهنگی معرفتی مساجد باشیم، اساسا آثار آنرا در محله های شهر شاهد خواهیم بود.
آیت الله اعرافی اضافه کرد: نیاز است تا تجربه تاریخی مساجد تراز محلات که با حضور علما، فضلای فاخر و معمرین، محور راهبری کارهای فرهنگی و معرفتی مناطق شهری بودند، احیا گردد.
مدیر حوزه های علمیه با تکیه بر اینکه باید آگاهی مردم قم از شأن و جایگاه قم و حس تعلق آن به جهان شهر و مرکز مؤثر بین المللی پررنگ تر گردد، خاطرنشان ساخت: یک صدمین سالگشت باز تأسیس حوزه علمیه قم می تواند به بستری برای ارتقای آگاهی مردم نسبت به شأن و جایگاه بالای قم در عرصه بین الملل بیانجامد.
انتقاد از رها بودن و عدم راهبری و مدیریت تبلیغی اتباع غیر ایرانی در کشور،
وی ضمن انتقاد از رها بودن و عدم راهبری و مدیریت تبلیغی اتباع غیر ایرانی در کشور، تقویت بنیه مطالعات راهبری و عرضه طرح های پویا را مهم ارزیابی کرد و گفت: تشکیل شبکه مبلغین و فعالان حوزه غیر ایرانی از میان خود غیر ایرانی ها نیازمند تدوین طرح جامع است.
آیت الله اعرافی در بخش پایانی سخنان خود بر جایگاه تأثیرگذار تعیین شاخص ها و سنجه های علمی موفقیت طرح های تحولی تاکید کرد و تصریح کرد: حوزه علمیه از تمام ایده ها، دیدگاه و نظرات کارشناسی برای موفقیت، کیفی بخشی و پویایی طرح هجرت و امین استقبال می کند.
حجت الاسلام شعبان زاده هم در ابتدای این دیدار ضمن عرضه گزارشی از کارهای سازمان تبلیغات اسلامی استان قم، کیفی بخشی نیروها، نوسازی و آزادسازی و بهینه سازی استفاده از زیرساخت های موجود برای بهره مندی حداکثری را همچون اقدامات این اداره کل توصیف کرد.


منبع:

1401/06/15
09:45:26
5.0 / 5
470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم