قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
تفاهم نامه وزارت علوم با شهرداری؛

نصب تندیس سرامدان علمی در یکی از بوستانهای تهران

نصب تندیس سرامدان علمی در یکی از بوستانهای تهران

به گزارش قائم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وزارت علوم آمادگی دارد ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها را برای حل مشکلات شهری و ایجاد شهری علم محور و هوشمند در اختیار شهرداری تهران قرار دهد.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، محمدعلی زلفی گل در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری تهران اظهار داشت: مراتب قدردانی و سپاس خودرا از شهرداری تهران اعلام می کنم که سخاوتمندانه برای امضای این تفاهم نامه پیش قدم شد و تا امضای نهایی آن با ما همراهی و همکاری کرد.
وی اضافه کرد: از شهردار تهران که خود از جامعه دانشگاهی است انتظار می رود که در نگاه راهبردی و مدیریتی خود در شهر تهران، برای علم و فناوری ارزش زیادی قائل باشد و بحمدالله وی نیز در این جهت قدم بر می دارد و برای ایجاد هویت هوشمند در شهر تهران با تاکید بر علم و فناوری تلاش می کند.
زلفی گل، امضای این تفاهم نامه را در امتداد تعامل و هم افزایی ظرفیت های وزارت علوم به عنوان یک نهاد علمی و شهرداری تهران به عنوان یک نهاد مؤثر اجتماعی در تهران اعلام نمود و اظهار داشت: دیدگاه شهردار تهران در حوزه محوریت قرار دادن علم و فناوری، این ظرفیت ویژه را برای وزارت علوم به وجود می آورد تا از خدمات شهرداری برای توسعه فضاهای علمی در شهر تهران استفاده نماید.
وزیر علوم اختصاص یکی از بوستان ها و پارک های تهران را برای معرفی مفاخر و قرار دادن تندیس های سرآمدان علمی در معرض دید عموم، فراهم کردن فرصت های مطالعاتی برای اعضای هیأت علمی و دانشجویانی در رشته های تحصیلی در رابطه با امور شهری و همین طور کمک به تامین مسکن برای اعضای هیئت علمی و کارکنان را از محورهای این تفاهم نامه اعلام نمود.
زلفی گل اضافه کرد: وزارت علوم تلاش می کند ظرفیت های پژوهشی و فناوری خودرا در اختیار مدیریت شهری تهران قرار دهد و همین طور پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در امتداد حل مشکلات و معضلات شهری هدایت نماید.
وزیر علوم با اعلان اینکه این تفاهم به وزارت علوم در مواردی مانند تجمیع دانشکده های مختلف برخی دانشگاه ها که در شهر تهران پراکنده هستند، کمک می نماید، تصریح کرد: همچون این دانشگاه ها، دانشگاه خواجه نصیر است که در ۱۹ نقطه مختلف شهر، پراکنده شده و این پراکندگی موجب بالا رفتن هزینه دانشگاه می شود؛ بدین سبب شهرداری می تواند کمک نماید املاک دانشگاه تغییر کاربری داده و همکاری در بحث زمینهای متعلق به شهرداری و دانشگاه در نقاط مختلف موجب شود که در یک پردیس واحد یکپارچه شود، البته هزینه شهرداری تمام و کمال پرداخت می شود.
وزیر علوم ابراز امیدواری کرد: با همکاری نزدیک که این وزارتخانه با شهرداری تهران خواهد داشت، تهران طبق برنامه های شهردار به یک شهر هوشمند ۲۴ ساعته تبدیل گردد و خدمات بهتر به شهروندان تهرانی ارائه شود.

1401/06/17
19:17:49
5.0 / 5
370
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دین , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم