قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
تولیت آستان قدس رضوی تأكید كرد؛

نقش مهم طلاب جامعه المصطفی در تبلیغ جهانی آموزه های صحیح اسلامی

نقش مهم طلاب جامعه المصطفی در تبلیغ جهانی آموزه های صحیح اسلامی

به گزارش قائم، مشهد ـ تولیت آستان قدس رضوی نقش طلاب جامعه المصطفی در تبلیغ اندیشه های صحیح اسلامی و معارف اهل بیت(ع) در جهان را بسیار مهم ارزیابی کرد.به گزارش قائم به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد مروی امروز در مراسم شروع سال تحصیلی جامعه المصطفی العالمیه خراسان که در مشهد برگزار شد، به اهمیت کار تبلیغ دین از نظر اسلام اشاره و اظهار داشت: در این عالم هیچ امری ارزشمندتر از هدایت نیست و کار روحانیت تبلیغ دین و هدایت جامعه است، به همان اندازه که هدایت مردم مهمست به همان اندازه مسئولیت روحانیت نیز سنگین است.
تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: طلاب جامعه المصطفی خراسان از یک سو به جهت میهمانان امام رضا (ع) بودن و دیگر به جهت تحصیل علوم دینی و سربازی امام زمان (عج) گرامی و قابل تکریم هستند.
وی با اعلان اینکه فراگیری علوم دینی فرصتی مغتنم است که ارزش آن با توفیق هم جواری با بارگاه قدس رضوی مضاعف می شود، اشاره کرد: طلابی که از اقصی نقاط عالم در مشهد برای علم آموزی حضور می یابند باید قدر این فرصت را بدانند، خیلی از علما و شخصیت های تراز اول دینی آرزوی هم جواری با بارگاه مطهر حضرت رضا (ع) را داشته اند و حتی چندین ماه از سال را در مشهد سپری می کردند و همیشه از کسب فیض از وجود مبارک عالم آل محمد (ص) غافل نبوده اند.
حجت الاسلام مروی رمز موفقیت علمای بزرگ و تأثیرگذار تاریخ اسلام را اخلاص دانست و با اشاره به سیره علمای بزرگ اسلام، بیان کرد: اخلاص به مفهوم همیشه «خدا را در نظر گرفتن» و «برای خدا کار کردن» بوده و این دو شرط اساسی توفیق در هر عرصه است.
تولیت آستان قدس رضوی با اعلان اینکه مبلغان دینی باید در عمل مروج دین و اخلاق باشند، برای اینکه اثرگذاری رفتار و عمل در انسان سازی تأثیرگذارتر است، بیان کرد: رفتار دینی از بهترین، مؤثرترین و پرثمرترین شیوه ها در هدایت است و گفتارها زمانی مؤثرتر واقع خواهد شد، که مبلغان خود جلوه آنها باشند.
وی در ادامه با اعلان اینکه دعوت مردم به دین با علم، آگاهی و بیان مطالب از منابع موثق باید همراه باشد، اشاره کرد: امروز بد معرفی کردن دین یکی از لطمه ها به دین است و بیان برخی مطالب موهون و غیر موثق بیشترین لطمه را به دین می زند.
حجت الاسلام مروی با اشاره به حدیث «کلم الناس علی قدر عقولهم»؛ اظهار داشت: در بیان مسائل دینی زمان، مکان و مخاطب را باید مدنظر داشت، درباب بیان مقامات ائمه اطهار (ع) نیز نباید از خود چیزی اضافه کرد، آنچه از کمالات بوده خداوند متعال به حضرات معصومین (ع) به نحو اتم و اکمل عنایت کرده و جعلیات مخدوش کردن کمالات حقیقی ائمه اطهار (ع) است.
تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: برای تعظیم جایگاه دوده عصمت و طهارت (ع) نیازی به جعل نیست، برای اینکه کمالات و آموزه های آن حضرات به تنهایی آینه صادقی از شأن عظیم و جایگاه رفیع ائمه اطهار (ع) است.
وی با تکیه بر این که بزرگان دین در نقل احادیث و روایات بسیار حساس بودند، ابراز کرد: امروز دشمنان دین از همه ابزار برای نابودی اسلام استفاده می نمایند و اگر اصل و نام اسلام و قرآن را نمی توانند از بین ببرند، می کوشند آنرا از محتوا خالی کنند.
حجت الاسلام مروی با اشاره به فتنه ایجاد داعش توسط استکبار، اشاره کرد: دشمن به نام اسلام جریانی ضد بشری به نام داعش را ایجاد کرد و سپس از جنایات آنها فیلم برداری و تصاویرش را در جهان منتشر نمود تا چهره اسلام را مخدوش سازد.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش مهم طلاب جامعه المصطفی در تبلیغ اندیشه های صحیح اسلامی و معارف دوده (ع) در جهان، ابراز کرد: یکی از مظاهر جهاد تبیین، درست تبیین کردن اسلام است؛ امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بعد از عاشورا پرچم جهاد تبیین را برافراشتند و با جهاد خود عاشورا را ماندگار و اجازه ندادند دشمن حقیقت را تحریف کند.
وی اظهار داشت: یاران دوده عصمت و طهارت (ع) بعد از واقعه عاشورا به تعداد انگشتان یکدست نبود، اما حضرت زین العابدین (ع) طی دوران امامت خود، با جهاد تبیین کاری کرد که حوزه درس امام باقر (ع) و امام صادق (ع) هزاران شاگرد داشت، این شاگردان در حقیقت محصول رنج، تلاش و جهاد تبیین امام سجاد (ع) بودند.

1401/06/18
11:06:08
5.0 / 5
448
تگهای خبر: ائمه , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم