قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون وزیر علوم خواستار شد؛

اساتید بسیجی دانشگاه و رؤسای دانشگاه را رصد کنند

اساتید بسیجی دانشگاه و رؤسای دانشگاه را رصد کنند

قائم: معاون اداری و مالی وزارت علوم از اساتید بسیجی درخواست نمود، رصد و نظارت را در دستور کار خود قرار داده و هر استاد بسیجی نسبت به دانشگاه خود و رؤسای آن و نسبت به کلان وزارت علوم رصد کنند.


به گزارش قائم به نقل از سازمان بسیج اساتید، علی خطیبی معاون مالی و اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در جمع اساتید بسیجی شرکت کننده در دومین دوره دانش افزایی و توانمندسازی بسیج اساتید در مشهد سخن می گفت با ذکر این مساله که خود یک استاد بسیجی است، از حمایت کامل معاونت اداری و مالی این وزارتخانه از نهضت استادی بسیج آگاهی داده و اضافه کرد: در عالی ترین سطوح این وزارتخانه از نظرات اساتید بسیجی استفاده می شود.
وی ضمن تاکید بر تغییر گفتمان در دولت جدید تعدادی از اقدامات این وزارتخانه را تشریح نمود و اضافه کرد: به سبب اعتماد مردم اتفاقات مهمی افتاد. منش دولت سیزدهم تغییر گفتمان و عملکرد است و این تنها یک شعار نیست.
خطیبی با ذکر این مساله که رهبری در دیدار با اعضای هیأت دولت در نخستین سال عملکرد آنها به برخی توفیقات دولت سیزدهم اشاره کرده اند، اضافه کرد: به پشتوانه اعتمادی که مردم به این دولت کردند تصمیمات و برنامه های مهمی گرفته شد و جراحی های اقتصادی بزرگی صورت گرفت. ما در شرایطی دولت را تحویل گرفتیم که هم خزانه خالی بود و هم باید به برخی تعهدات دولت عمل می شد، شرایط همین طور خیلی مشکل بود و کشور تحت فشار بین المللی قرار داشت. در وضعیت تورم داخلی، مسئله عرض ۴۲۰۰ تومانی و از این دست مشکلات، دولت سیزدهم بدون حتی ریالی قرض از بانک مرکزی، سال ۱۴۰۰ را گذراند و همه حقوق ها نیز پرداخت گردید.
وی اضافه کرد: تغییر تنها در گفتمان نبود بلکه تغییر در عملکرد روی داد. کنترل بازار، ارتباط با مردم و حضور در کنار مردم، احیای روحیه ای بود که سالیان سال فراموش شده بود. الحمدلله حالا این روحیه خدمت مجدد بازگشته است.
معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: علاوه بر پشتیبانی از بسیج اساتید که آنرا وظیفه خود می دانیم، مطالبات آنان را پیگیری می نماییم. بسیج اساتید مجموعه ای برآمده از بطن انقلاب است. اساتید بسیجی در بیان نقاط قوت و مزیت های خود باید فعال بوده و نباید گرفتار قصور شوند.
وی از استادان بسیجی خواست به بدنه اجرائی دولت در آموزش عالی در امتداد ایجاد دانشگاه تراز انقلاب اسلامی که از منویات مقام معظم رهبری است و شاخصه هایش احصا شده است، کمک کنند.
خطیبی سه مؤلفه دانشگاه تراز انقلاب اسلامی را نشاط علمی، نشاط معنوی و نشاط سیاسی معرفی نمود و اضافه کرد: دانشگاهی که رکود علمی دارد در تراز انقلاب اسلامی نیست.
معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد: متأسفانه گاه در بیان موفقیت های نظام و دستاوردهای آن کوتاهی می نماییم در صورتیکه در خیلی از عرصه ها گفتمان انقلاب اسلامی دست برنده را دارد. امروز کشور برخلاف پیش از انقلاب اسلامی که استقلال سیاسی نداشت و در عرصه سیاسی گرفتار خفت و سرشکستگی بود، دست برنده را دارد. امروز در مذاکرات هسته ای شاهدیم که ۵ قدرت بزرگ بجای اتخاذ تصمیم، با ما مذاکره می کنند.
وی ضمن بیان انتظار و خواسته خودرا از بسیج اساتید به عنوان مجموعه ای امین برای انقلاب اسلامی، عنوان کرد: بسیج اساتید به عنوان امین انقلاب و نظام در بررسی روندی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارد نقش نظارت گری ایفا نموده و رصد کند که آیا ما در راه حرکت می نماییم یا خیر و بعد در این جهت مطالبه گری نماید. رصد کنید و به ما تذکر دهید. در آموزش عالی امین تر از بسیج اساتید نداریم.
خطیبی تصریح کرد: بسیج اساتید مجموعه ای از اساتید مختلف با سلایق متفاوت می باشد که همگی دوستدار نظام هستند. درخواست ما از بسیج اساتید آنست که رصد و نظارت را به عنوان یکی از سرفصل های خود قرار داده و هر استاد بسیجی نسبت به دانشگاه خود و رؤسای آن و نسبت به کلان وزارت علوم رصدگری نماید و اگر از مسیر اصلی منحرف شدیم تذکر بدهد.
وی همین طور از حمایت مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برنامه های نهضت استادی بسیج در راه تبیین گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی داد و اظهار داشت: دشمنان ده ها برابر برای جلوگیری از بیان حقایق، هزینه می کنند نباید کارهای تبیینی در راه گفتمان انقلاب اسلامی به سبب فقدان هزینه، تعطیل شود.


منبع:

1401/06/21
14:19:32
5.0 / 5
349
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳