قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

اساتید به دغدغه دینی دانشجو توجه کنند

اساتید به دغدغه دینی دانشجو توجه کنند

به گزارش قائم، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: انتظار ما از اساتید اینست که در کنار عرضه دروس تخصصی به فکر علاقه مند کردن دانشجویان به مبانی معرفتی و آموزه های دینی باشند.به گزارش قائم به نقل از مهر، مراسم رونمایی از کتاب های ۱۰ گانه دروس معارف اسلامی برپایه سرفصل های بازبینی شده عصر امروز برگزار گردید.
حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این مراسم اظهار داشت: انتظار مقام معظم رهبری اینست که دروس معارف متناسب با نیاز دانشجویان و حوزه معارف اسلامی آماده شود و همینطور متناسب با نیاز دانشجویان بازآرایی شود.
وی اظهار داشت: متأسفانه به مدت طولانی شاهد تحولی در دروس معارف اسلامی نبودیم و سال قبل سرفصل های جدید این دروس پس از ۱۷ سال رونمایی گردید. این سرفصل ها روندی را طی کرد تا این که مصوب شد و برپایه آن سرفصل ها مصوب شد ۱۰ کتاب جدید مبتنی بر سرفصل های دروس معارف تدوین شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: این تدوین کتاب ها طرح کوتاه مدت دروس معارف بوده و در طرح بلندمدت به صدمه شناسی آن خواهیم پرداخت.
رستمی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: انتظار ما از اساتید دانشگاهی اینست که در کنار عرضه محتوای تخصصی به فکر علاقه مند کردن دانشجویان به مبانی معرفتی و آموزه های دینی باشند. اساتید به دغدغه دینی دانشجو توجه نمایند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همینطور از آماده شدن تعدادی کتاب تخصصی برای اساتید اطلاع داد که مبنای این کتاب ها اینست که استاد دروس تخصصی با استفاده از چه موضوع هایی می تواند دروس معرفتی را به دانشجویان انتقال دهد.


منبع:

1401/06/29
11:55:02
5.0 / 5
352
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دین , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴