قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در اطلاعیه ای اعلام شد؛

شایعه مجازی شدن آموزش در دانشگاه تهران تکذیب شد

شایعه مجازی شدن آموزش در دانشگاه تهران تکذیب شد

به گزارش قائم، نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ در دانشگاه تهران بر مبنای برنامه ریزی انجام شده به صورت حضوری شروع شده و هیچ گونه تغییری در این برنامه ریزی اتفاق نیفتاده است.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تهران، به دنبال انتشار شایعه مجازی شدن آموزش دانشگاه تهران که در فضای مجازی و برخی سایت ها انتشار یافته است، تاکید می کند که آموزش در دانشگاه تهران به صورت حضوری شروع شده و بر مبنای برنامه ریزی قبلی ادامه دارد و هیچ گونه تغییری در این برنامه ریزی اتفاق نیفتاده است.
سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در پیامی که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید صادر شد، تصریح کرد: «جبران صدمه انکارناپذیری که تعطیلی مطلق آموزش حضوری در دوران انتشار کرونا بر فضای نشاط محیط علمی و همینطور کیفیت آموزش وارد آورد، همت مضاعف همه اجزای آموزش عالی را طلب می کند.
لکن دانشگاه تهران پیشگام ازسرگیری آموزش حضوری از فروردین ماه ۱۴۰۱ شد و تمام تلاش خویش را برای شکسته شدن تعطیلی مطلق آموزش حضوری برداشت. در تجربه ازسرگیری آموزش حضوری در نیمسال دوم سال تحصیلی گذشته، خیلی از مشکلاتی که در نتیجه تعطیلی دو ساله آموزش حضوری بر فضای فیزیکی و نظام خدمت رسانی در حوزه دانشجویی حادث شده بود، احصا شده و در فرصت تعطیلات تابستانی به جبران نقایص و ارتقای بسترهای خدمات دانشجویی اهتمام ورزیده شد.
اکنون که سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱، نخستین سال تحصیلی دانشگاه ها بعد از تعطیلی دوران کرونا است که از همان ابتدای آن، سال تحصیلی با آموزش حضوری شروع می شود، لازم می دانم یک نکته کلیدی در حوزه درهم تنیدگی آموزش، پژوهش و فناوری در رویکرد جدید دانشگاه تهران را با اعضای هیأت علمی، دانشجویان گرامی، کارکنان سختکوش و مدیران دانشگاه درمیان گذاشته و آرزوی سال تحصیلی توأم با نشاط، موفقیت و پیروزی برای عزیزان داشته باشم.
همزمان با بازآرایی ساختار پژوهش و فناوری دانشگاه تهران که طی آن فرهنگ و عمل کارآفرینانه و همینطور بسترسازی برای غلبه رویکرد حل مساله در نظام دانشگاهی تا دل دانشکده ها و واحدهای آموزشی دانشگاه تهران آورده شده است، امید داریم که آمار حدود ۱۰ هزار طرح و پروژه تحقیقاتی که در چارچوب رساله ها و رساله ها در دانشگاه تهران اجرا می شوند، خاصیت کاربردی به خود گرفته و دیگر کنج نشین قفسه کتابخانه ها نباشند.»


منبع:

1401/06/30
09:50:26
5.0 / 5
339
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱