قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب گردید

جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان معرفی و منصوب گردید

قائم: آئین معارفه و تکریم جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان برگزار و رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور حکم «جعفر برزگر» را به وی اعطاء کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، آئین معارفه جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان، روز چهارشنبه - ۳۰ شهریورماه - با حضور حجت الاسلام «کمال الدین خداداده»، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، «جعفر برزگر»، جانشین مدیرعامل و «مرتضی طاهریان»، سردبیر سابق خبرگزاری شبستان و تعدادی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن شهید سلیمانی این ستاد انجام شد.
بکارگیری رسانه توسط طواغیت مقابل ملتها
خداداده در این آئین با اعلان اینکه ما در میانه جنگی رسانه ای قرار گرفته ایم، اظهار داشت: این جنگ به قدری در کف جامعه احساس می شود که روح و روان مردم را دستکاری می کند و گاه غضب افراد را تا آستانه ضربه زدن انسان به انسان شعله ور می کند؛ امروز رسانه سلاحی عجیب و قدرتمند است که طواغیت آنرا مقابل ملت ها به کار می گیرند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: با رصد اخبار به حوادث مختلف برخورد می نماییم که رسانه می تواند یکی از آنها را به تناسب اهداف و اغراضش پررنگ و برجسته کند و کار را تا جایی پیش ببرد که انسان ها به یکدیگر ضربه بزنند.
استفاده از سلاح رسانه در جنگ نرم در ابتدایی ترین سطوح
وی با اعلان اینکه سلاح رسانه در جنگ نرم جایگاه و قدرتی خاص دارد، اظهار داشت: متاسفانه، ما در استفاده از این سلاح در ابتدایی ترین سطوح قرار داریم این در شرایطی است که امروز دشمن در اتاق طراحی و عملیات با نگاه قرارگاهی، همه حوادث را آنالیز و در بزنگاه، مطلب و خبری خاص را برجسته می کند.
خداداده افزود: برای مثال همزمان با موفقیت جمهوری اسلامی ایران در کنار گذاشتن دلار از مبادلات اقتصادی و پیوستن به سازمان همکاریهای اقتصادی شانگهای، بازی های رسانه ای چند روز اخیر را راه انداخته اند.
وی اشاره کرد: پس می بینیم در آستانه سفر رییس جمهور جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، موجی را ایجاد می کنند که به یک بانوی چادری در خیابان جسارت شود!
شبستان نگاه تحولی روایتگری حوادث را دنبال می کند
مدیرعامل خبرگزاری شبستان با اعلان اینکه در این رسانه با نگاه تحولی روایتگری از حوادث را دنبال می نماییم، اظهار داشت: شبستان سنگر رسانه ای مهمی است که از میان رسالت های رسانه ای مختلف، مسئولیت روایت حوزه دین را بر عهده دارد و باید گام به گام مخاطب را در این راه با خود همراه کند.


وی با اشاره به شیطنت های رسانه ای دشمن و ابزارهایی که در اختیار دارد، اشاره کرد: در نظام توحیدی معادلات فرق می کند، در این نظام ما از کمک و امداد الهی برخوردار هستیم و اگر در سنگر توحید قرار بگیریم از این کمک بهره مند می شویم.
توجه وزارت فرهنگ به خبرگزاری شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت مردمی
در ادامه این آئین، «جعفر برزگر» با اعلان اینکه برای فعالیت در خبرگزاری شبستان سرمایه های مختلفی در اختیار داریم، اظهار داشت: حمایت و همراهی رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، توجه مجموعه های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرگزاری شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت سیزدهم و نیروی انسانی توانمند و باسابقه و آگاه به مقتضیات نبرد رسانه ای ازجمله این سرمایه ها است.
تاکید بر استفاده ظرفیت خبرگزاری شبستان در جنگ رسانه ای
جانشین مدیرعامل خبرگزاری شبستان افزود: تاییدات مقام معظم رهبری نسبت به کارهای دولت در زمینه فرهنگ چنان که در دیدار با هیئت دولت در هفته دولت نیز بر آن تصریح داشتند، نیز سرمایه دیگری است که با اتکاء به آن می توان از ظرفیت شبستان برای حضور موثر در جنگ رسانه ای بهره گرفت.
وی با اعلان اینکه ما در زمینه رسانه ضعف هایی داریم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری سال قبل حداقل سه مرتبه به ضعف جبهه رسانه ای انقلاب تاکید نمودند.
برای تقویت جبهه رسانه ای انقلاب نیازمند روایت هستیم
برزگر با اعلان اینکه برای تقویت جبهه رسانه ای انقلاب نیازمند روایت هستیم، اشاره کرد: وقتی جبهه رسانه ای دشمن درباره ی اختصاصی ترین موضوعات جمهوری اسلامی ایران مثل اربعین روایتگری می کند ما نیز باید برای تقویت جبهه رسانه ای انقلاب از روایت بهره بگیریم.


وی در این مراسم با اشاره به ماموریت های خبرگزاری شبستان، اظهار داشت: تقویت گفتمان انقلاب اسلامی و توجه به رهنمودهای امامین انقلاب سرلوحه اقدامات شبستان در دوران تحولی خواهد بود. بدین سبب در این نهاد خودرا پاسدار سنگر دین، فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی و حافظان مرزهای عقیدتی این نظام مقدس می دانیم.
خبرگزارش شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت سیزدهم
برزگر در آخر اشاره کرد: خبرگزارش شبستان همسو با رویکرد تحولی دولت سیزدهم، ظرفیت بالایی برای تحول دارد و می تواند در زمینه روایتگری اتفاقات خوبی را رقم بزند.
در ادامه این آئین، «مرتضی طاهریان» نیز با اعلان اینکه از سرمایه های باارزش خبرگزاری شبستان نیروی انسانی باسابقه است، اظهار داشت: شبستان نمی تواند در مقابل اتفاقاتِ در جریان و روز جامعه بی تفاوت باشد، بلکه باید با حفظ اصول، به تقویت جبهه دینداران کمک نماید.
سردبیر سابق خبرگزاری شبستان اشاره کرد: شبستان ظرفیت و فرصتی برای دیده شدن بچه های مسجد و توانمندی آنها است.
اعطای حکم جانشینی مدیرعامل خبرگزاری شبستان
در این آئین حکم جانشینی مدیرعامل خبرگزاری شبستان از جانب حجت الاسلام «کمال الدین خداداده»، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به «جعفر برزگر» اعطاء شد.


خبرگزاری شبستان در یک نگاه
خبرگزاری شبستان به شکل آزمایشی از سال ۱۳۸۳ در پوشش اخبار کانونهای فرهنگی هنری مساجد کل کشور گام برداشت و در بهمن ماه ۱۳۸۶ با دریافت مجوز خبرگزاری از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خودرا در فضای مجازی بصورت رسمی شروع کرد.
خبرگزاری شبستان با راه اندازی ۳۲ دفتر نمایندگی (۳۱ مرکز استان و منطقه جنوب کرمان) و ترجمه روزانه اخبار به ۷ زبان زنده دنیا (انگلیسی، روسی، عربی، اردو، مالایو، بنگالی، آذری) توانسته است به خبرگزاری موثر و کارامد در فضای رسانه ای کشور تبدیل گردد.
سرویس های خبری:
قرآن و معارف: انعکاس آخرین دستاوردها و پیشرفت های قرآنی و دینی در عرصه های داخلی و خارجی، انعکاس جلسات دینی و قرآنی، نمایشگاه ها و همایش های در رابطه با قرآن و معارف اسلامی و پوشش مناسک و آیین های دینی و لطمه شناسی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در راه بسط و انتشار اندیشه های دینی، محور اصلی فعالیت این سرویس خبری است.
اندیشه: این گروه رسالت تعمیق و نشر اندیشه های دینی، کلامی، فلسفی و دیدگاه های صاحبان نظر در زمینه دین را بر عهده دارد. پوشش اخبار سازمان ها و نهادهای فعال و اندیشه ساز، واکاوی نظارت کارشناسانه، ارائه سوژه های خبری و گفتگو با متخصصان برای تضارب افکار و تولید علم، راهبرد اصلی این سرویس است.
مهدویت: سرویس مهدویت خبرگزاری شبستان باهدف ایجاد گفتمان مهدوی و معرفت نسبت به امام عصر(ع)، مرور احادیث معصومین(ع) پیرامون وظایف منتظران، بررسی تحولات جهان در آخرالزمان و ارائه نظرات کارشناسان مهدوی در قالب های خبری، مقاله و گفت و گو فعالیت می کند.
مسجد و کانون های مساجد: مسجد به عنوان اصلی ترین پایگاه نشر معارف انقلابی و دینی در ایران و جهان اسلام موردتوجه می باشد پس این سرویس با آگاهی از این مساله اهتمام در انتشار اخبار این حوزه دارد و ازآنجاکه فعالیت ستاد عالی کانون های مساجد در همین راستا می باشد پوشش اخبار این ستاد از اصلی ترین وظایف سرویس مسجد و کانون های مساجد می باشد.
جهان اسلام: سرویس جهان اسلام با رصد تازه ترین اخبار دینی، سیاسی و فرهنگی در رابطه با جهان اسلام در کوتاهترین زمان ممکن آنها را پردازش کرده و بعد از ترجمه و تحلیل موضوعی، بر روی خروجی شبستان قرار می دهد.
سیاسی: خبرگزاری شبستان با مبنا قرار دادن جمله تاریخی "سیاست ما عین دیانت ماست" و با اهتمام جدی به عرصه سیاسی کشور می کوشد در کنار کسب بصیرت سیاسی برخاسته از قرآن و مفاهیم ناب و متعالی دینی، به انعکاس رویدادها و اخبار این عرصه حساس بپردازد.
فرهنگ و ادب: حوزه فرهنگ، یکی از سه رویکرد اساسی شبستان در زمینه رسانه است. خبرنگاران این گروه می کوشند تا با انتشار برنامه ها و کارهای حوزه فرهنگ و ادب خصوصاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز انعکاس نظرات کارشناسان درقالب بایدها و نبایدهای فرهنگی امروز جامعه، یکی از به روز ترین گروههای خبری را به مخاطب ارائه نمایند.
اجتماعی: پوشش اخبار حوزه های متنوع اجتماعی و موضوعات روز جامعه به همراه ارائه سبک صحیح زندگی با بهره گیری از نظرات کارشناسان این حوزه با نگاهی دینی، در اولویت کارهای خبرنگاران این گروه قراردارد.
عکس: این گروه ضمن پوشش تصویری رویدادها و برنامه های خبری؛ در مسایلی که زبان عکس از متن گویاتر است به طوری تخصصی به انعکاس آن پرداخته و در این جهت توجه بیشتری به مناسبت های انقلابی و مذهبی کشور دارد.
چندرسانه ای: این سرویس به تولید و انتشار رویدادهای خبری و موضوعات روز کشور در قالب های مختلف هنری شامل اینفوگرافیک، پادکست، فیلم و بسته های خبری می پردازد.
استان ها: شبستان از معدود رسانه های می باشد که در ۳۱ استان کشور دارای نمایندگی فعال می باشد و در بعضی شهرستان ها رابط خبری مستقر نموده است. خبرگزاری شبستان در امتداد توجه به مناطق ویژه، در جنوب کرمان نیز دارای دفتر نمایندگی است.
جعفر برزگر از فارغ التحصیلان و دانش آموختگان علوم سیاسی دانشگاه تهران، از فعالان سابق تشکل بسیج دانشجویی، دبیر سیاسی سایت خبری فردا، خبرنگار و تحلیل نویس در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و مدیر رسانه ای روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بوده است.منبع:

1401/06/30
21:36:11
5.0 / 5
379
تگهای خبر: اربعین , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴