قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
آیت الله نوری همدانی در دیدار سردار اشتری:

دشمنان در حوادث اخیر با اقدامات وسیع برای ضربه به کشور تلاش کردند

دشمنان در حوادث اخیر با اقدامات وسیع برای ضربه به کشور تلاش کردند

به گزارش قائم، مرجع تقلید شیعیان ضمن اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار داشت: در این جریانات اخیر دشمنان با صرف هزینه های گزاف و تبلیغات وسیع از رسانه های معاند تلاش در ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی را داشتند.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله نوری همدانی قبل از ظهر پنجشنبه در دیدار با سردار اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی کشور، ضمن تبریک ایام فرخنده ماه ربیع الاول از خدمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت و ایجاد نظم در جامعه تجلیل کردند.
این مرجع تقلید در ادامه با بیان اهمیت امنیت در جامعه اظهار داشت: امام صادق ضد السلام فرمودند: «ثَلَاثَةُ أَشْیَاءَ یَحْتَاجُ النَّاسُ طُرّاً إِلَیْهَا الْأَمْنُ وَ الْعَدْلُ وَ الْخِصْبُ»؛ یعنی در هر جامعه ای مردم به سه چیز نیاز دارند: امنیت و عدالت و فراوانی نعمت. باید توجه داشت هر سه این امور با مسئولیت شما ارتباط مستقیم دارد. رشد و پیشرفت جامعه تنها در سایه امنیت تحقق پیدا می کند. عدالت یعنی رعایت حقوق و گرفتن حق مظلوم که در آن نمی توان کوتاهی نمود. و سوم فراوانی نعمت و بر طرف نمودند مایحتاج مردم و نیازهای ضروری مردم.
وی با تجلیل از اقدامات صورت گرفته از جانب نیروی انتظامی اضافه کرد: بحمدالله شما و عزیزان همراه در برقراری امنیت و ایجاد ثبات در جامعه موفق بوده اید باید توجه داشت هر قدم شما در ثبات امنیت و ایجاد آرامش عبادت است.
آیت الله نوری همدانی ضمن اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار نمود: در این جریانات اخیر دشمنان با صرف هزینه های گزاف و تبلیغات وسیع از رسانه های معاند تلاش در ضرب زدن به نظام مقدس اسلامی را داشتند.
وی خاطرنشان کرد: در جهان کنونی این جریان حقوق بشر به صورت ابزاری در دست استکبار جهانی قرار گرفته تا بدین وسیله خواسته های نا مشروع خود را بر ملت های آزادی خواه تحمیل کنند.
توجه به مردم سرلوح کار مسئولین در نظام اسلامی باشد
این مرجع تقلید در ادامه توجه به مردم را سرلوح کار مسئولین در نظام اسلامی دانست و عنوان کرد: حضرت امیرمومنان (علیه السلام) به مالک اشتر فرمودند: «وَ أَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَ الْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ»؛ مهربانی به مردم و دوست داشتن آنها و لطف در حق ایشان را سرلوحه کار خود قرار بده. باید توجه داشت اسلام نگاه وسیعی به انسان دارد.
آیت االله نوری همدانی در ادامه خاطرنشان کرد: حضرت امیر مؤمنان (علیه السلام) هنگام اعزام مالک اشتر به مصر در نامه ای به او نوشتند: ای مالک! «إنّما عِمادُ الدِّینِ و جِماعُ المسلمینَ و العُدَّةُ للأعداءِ العامَّةُ مِنَ الاُمَّةِ، فلیَکُن صَغْوُکَ لَهُم، و مَیلُکَ مَعَهُم»؛ مالک بدان ستون دین و سپر در مقابل دشمن همین توده های مردم هستند. ازاین رو باید توجه و عنایت به مردم و ایجاد رفاه آنها سر لوحه کارها و برنامه های شما باشد.
وی برخورد با مجرمین و اخلالگران امنیت را بسیار ضروری دانست و ضمن اشاره به آیه «وَلَکُمْ فِی الْقِصَاصِ حَیَاةٌ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» اضافه کرد: باید توجه داشت در حوادث اخیر برخی به علت هیجانات و تحت تاثیر قرار گرفتن رسانه های بیگانه دست به اقداماتی زده اند که باید حساب آنها با کسانی که با برنامه ریزی و عناد با نظام اسلامی و ضرب زدن به مردم دست به اقداماتی زده اند را جدا نمود برخوردها باید متناسب با اقدامات صورت گرفته باشد.
این مرجع تقلید در ادامه برخورد همراه با مهربانی و رأفت اسلامی را بسیار سازنده دانست و تصریح کرد: ارتباط با مردم باید همراه با محبت و مهربانی باشد و با راهنمایی و اظهار محبت با آنها صحبت شود که این کار بسیار سازنده خواهد بود.
آیت الله نوری همدانی با تکیه بر لزوم زمان شناسی و بصیرت زمان کنونی اظهار نمود: باید توجه داشت این انقلاب با مجاهدت ها و تلاشهای مستمر همین مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به همین مردم است و باید مسئولین برای رفاه، پیشرفت و تعالی ملت و سربلند نظام مقدس اسلامی تمام تلاش و امکانات خویش را بکار بگیرند.


منبع:

1401/07/15
15:00:40
5.0 / 5
335
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳