قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

انتظار از دانشگاه شاهد ترویج و فرهنگ سازی سبک زندگی شهدا است

انتظار از دانشگاه شاهد ترویج و فرهنگ سازی سبک زندگی شهدا است

به گزارش قائم، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلان اینکه انتظار از دانشگاه شاهد ترویج و فرهنگ سازی سبک زندگی شهدا است، اظهار داشت: اغتشاشات اخیر برای مخالفت با حکومت و دولت نیست بلکه برای نوع و نحوه زندگی است.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه شاهد، امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دوازدهمین یادواره شهدای گم نام دانشگاه شاهد که بامداد امروز در محوطه مقابل مسجد پیامبر اعظم برگزار شد، اظهار داشت: توفیقی شد در دانشگاه شاهد حضور یافتم نام شاهد برگرفته از شهید است برای اینکه شهدا مسیر را هموار می کنند این شهدای گم نام در نزد خدا مشهور هستند.
وی اضافه کرد: خیلی از دانشجویان از شفاعت شهدا در گرفتاری و مسائل گفتند که مقام معظم رهبری نیز درباره ی شهدا فرمودند امنیت و آرامش و آسایش کشور مدیون شهدا است
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد: وقتی یکی از عزیزانمان را از دست می دهیم به سبب این که احساس فراغ داریم و همین طور مرگ را یک امر نامطلوب تلقی می نماییم ناراحت می شویم البته برای برخی از افراد که اندوخته ای برای دنیای آخرت نداشته و فرصت جبران هم نداشته جای ناراحتی دارد. اگر نماز و روزه و خمس بر دوش داشته نزدیکانش بدنبال جبران و رضایت هستند.
وی افزود: خون شهدا را خدا خریدار بوده و خیلی از مسائل افراد عادی را در هنگام مرگ ندارد در حقیقت شهدا روسای دفاتر دوده هستند برای اینکه در کنار ما زندگی کردند چونکه در هنگام حیات و مرگ به عنوان نعمت محسوب می شوند. اما مرگ برای افرادی که مرگ را درک نکرده اند دشوار و دشوار است بطور مثال حاج قاسم سلیمانی از نمونه های بارز مقوله شهادت و شهدا است.
قاضی زاده هاشمی درباره ی حوادث اخیر در کشور اظهار داشت: افرادی که دست به اغتشاش می زنند به کشور تعلق نداشته و با نگاه و زندگی کردن افرادی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی مخالف هستند. در حقیقت با خداباوری و خدامحوری و بندگی و دین خدا و امام حسین مخالف بوده و به بهانه بعضی امور به شهدا و انقلاب توهین می کنند از طرفی باید بگویم اگر به شهدا توهین می شود به خاطر این است که آنها فرهنگ ما شمرده می شود.
وی اضافه کرد: این اغتشاشات اخیر برای مخالفت با حکومت و دولت نیست بلکه برای نوع و نحوه زندگی است. حضرت امام خمینی در اوج عالم مادیات در گوشه ای از عالم ظهور کردن و فرزندان عزیزی مانند شهدا را به وطن تقدیم کردند. از طرفی باید بگویم بسیاری از شهدای اتفاقات اخیر افراد خاص هستند وقتی بواسطه مسوولیتی که دارم به دیدار خانواده آنها می روم شاهد تفاوت و خاص بودن آنها هستم البته خدا این افراد را انتخاب می کند که به عنوان الگوی زندگی محسوب می شوند.

1401/07/18
12:06:31
5.0 / 5
340
تگهای خبر: امام , امنیت , پیامبر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم