قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان شریف؛

دانشجویان اجازه تخریب ساحت دانشگاه را به خشونت طلبان ندهند

دانشجویان اجازه تخریب ساحت دانشگاه را به خشونت طلبان ندهند

قائم: قائم: انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف در اطلاعیه ای اعلام نمود از عموم دانشجویان شریف دانشگاه شریف درخواست می نماییم، از خشونت طلبان بیزاری کرده و اجازه تخریب ساحت دانشگاه را به آنها ندهید.به گزارش قائم به نقل از مهر، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف حول اتفاقات یکشنبه یک آبان اطلاعیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است؛
در یک ماه اخیر شریف بستر اغتشاشات و اعتراضات مختلفی بود که با هر تدبیر و روشی به دو هفته اخیر و شروعی فضایی آرام و نخبگانی برای گفت و گو و همفکری رسید. در شرایطی که دانشگاه به سمت آرامش می رفت، معترضینی که رفته رفته مشخص شد خواسته اصلی شان نه حجاب است، نه گشت ارشاد؛ بستر جدیدی برای حضور و نمایش خود پیدا کردند.
ناظر به فضای این روزهای شریف، فقط باید تاسف خورد که اگر عده ای در آن، بجای گسترش مرزهای دانش و جستجو بدنبال حل مسائل کشور، نهایت دغدغه شان هم سُفرگی دختر و پسر باشد؛ آن هم در دانشگاهی که زمانی سمبل خرد و نخبگی بود...
اما اگر آن طور که از فهم و درک یک شریفی انتظار می رود، مسئله اختلاط سلف دانشگاه، فقط بستری جدید برای اعتراضات قبل بود؛ باید چند نکته را متذکر شد:
اختلاط سلف دانشگاه، به وضوح طبق بند ۱۱ مصوبه ۶ مرداد ۱۳۶۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی درباب قوانین دانشگاه، امری غیرقانونی بوده و متولی نظارت بر آن، دانشگاه و حراست آنست. مسیر عقلانی و قانونی برای آن هایی که دنبال تغییر قانون هستند، مشخصا از تغییر قانون گذار می گذرد.
ولی خطاب به آن هایی که بوسیله قانون شکنی و اغتشاش بدنبال مخالفت با قانون هستند، باید اظهار داشت که انتظار برخورد و پیگیری قضایی از جانب مجریان قانون، امری طبیعی است و خلاف آن، غیر منطقی.
اگر اعتراض به قانونی، با تجمع و شعار و هنجارشکنی قابل پذیرش باشد، بالتبع دفاع از قانون با تجمع و بدون خشونت، منطقی تر و مقبولتر بوده و اعتراض به این دفاع از اساس باطل است.
هییت رییسه دانشگاه نیز باید بداند مماشات با هرکدام از خشونت طلبانی که با سواستفاده اسم تجمع و اعتراض و با رفتارهایی غیر انسانی، برهم زننده نظم و آرامش دانشگاه شده اند، جفایی به عموم دانشجویان و ساحت دانشگاه است؛که موجب جری تر شدن آنها می شود.
از عموم دانشجویان شریف دانشگاه شریف، درخواست می نماییم با هر گرایش و طرز فکری، ورای هرگونه اختلاف نظری، همانطور که خشونت و بی اخلاقی را همیشه محکوم کرده و آنرا به دور از شأن یک دانشجوی شریفی می دانید، از خشونت طلبان بیزاری کرده و اجازه تخریب ساحت دانشگاه را به آنها ندهید.


منبع:

1401/08/02
20:43:29
5.0 / 5
521
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , فرهنگ , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم