قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم:

امیدواریم بتوانیم امتحانات را بموقع برگزار کنیم

امیدواریم بتوانیم امتحانات را بموقع برگزار کنیم

قائم: به گزارش قائم، وزیر علوم، درباره ی برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه ها اظهار داشت: کلاس های ترم جاری بصورت حضوری درحال برگزاری است. امیدوار هستم بتوانیم امتحانات میان ترم و پایان ترم را نیز بموقع برگزار نماییم.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل امروز در جمع خبرنگاران درباره ی برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه ها اظهار داشت: کلاس های ترم جاری بصورت حضوری درحال برگزاری است. امیدوار هستم بتوانیم امتحانات میان ترم و پایان ترم را نیز بموقع برگزار نماییم و بتوانیم نیم سال تحصیلی بعدی را با نشاط بیشتری شروع نماییم.
وی اظهار داشت: مبحث توجه ویژه به رشته های بین رشته ای و میان رشته ای در جلسه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم گرفته شده که تعدادی از رشته های برنامه محور در برخی از دانشگاه های وزارت علوم که از شرایط لازم برخوردار می باشند برای جذب نخبگان ایجاد شوند.
وی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با وزارت جهاد کشاورزی، توضیح داد: در جلسه امروز شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، مصوبات لازم در رابطه با آموزش بهره برداران بخش کشاورزی نیز به تصویب رسید و از این پس، میزان نیازی که توسط وزارت جهاد کشاورزی اعلام می شود، یکی از ملاک های پذیرش دانشجویان در مقاطع مختلف است.
وزیر علوم درباره ی این رشته ها که برمبنای نیاز کشور و در علوم نوپدید هستند، اظهار داشت: این رشته ها در امتداد گسترش دانش جدید در کشور ارائه می شوند و تصمیم بر این است که نیازهای جامعه در ایجاد آنها مدنظر قرار گیرد، بدین سبب این رشته ها دائمی نیستند. منظور این است، زمانی که دیگر نیازی به این رشته ها نباشد، پذیرش دانشجو در آنها متوقف می شود. این رشته ها تا حدودی شبیه به رشته های دانشگاه علمی کاربردی هستند که برمبنای نیاز جامعه تعریف می شوند. زلفی گل درباره ی دانشگاه های مجری این مصوبه اظهار داشت: برخی از دانشگاه های متقاضی بصورت موردی این مصوبه را اجرا می کنند. اگر امکان توسعه وجود داشته باشد، در دانشگاه های دیگر نیز اجرا می شود. دانشگاه ها باید متقاضی باشند چونکه وزارت علوم بصورت موردی دانشگاهی را انتخاب نمی نماید.


منبع:

1401/08/29
15:20:59
5.0 / 5
476
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲