قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد؛

اساسنامه خانه ملی گفتگو اصلاح می شود

اساسنامه خانه ملی گفتگو اصلاح می شود

به گزارش قائم، قائم مقام رییس هیئت پشتیبانی از کرسی های نظریه پردازی نقد و مناظره اظهار داشت: باتوجه به گفت و گو ها و تأکیدات ریاست جمهوری و تغییر در اساسنامه خانه ملی گفت و گو تدابیر امنیتی نشست ها برقرار خواهد شد.حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی این که چه تضمینی وجود دارد تا برای فردی که در کرسی های آزاد اندیشی صحبت می کند پس از سخنرانی و ارائه نظریات مشکلی ایجاد نشود اظهار داشت: عاملی که موجب عدم راه اندازی خانه ملی گفت و گو شده بود، تبعات آزادی بعد از بیان بود، حالا باتوجه به گفتگوها و تأکیدات ریاست جمهوری و تغییر در اساسنامه، تدابیر امنیت نشست ها برقرار خواهد شد.
وی اضافه کرد: دانشگاه ها و مراکز علمی می توانند با اساسنامه قبلی خانه ملی گفتگو را راه اندازی کنند بخشنامه اجرائی آنرا به زودی به این مراکز ارسال خواهیم کرد و اصلاحات جدیدی در اساسنامه صورت خواهد گرفت.
وی افزود: اصلاحاتی در مصوبه خانه ملی گفتگو انجام گرفته است، در آنجا شورای مناسبی برای تامین امنیت بعد از نشست ها تدارک شده که امیدواریم این مساله به نحو شایسته صورت گیرد.
قائم مقام رییس هیئت پشتیبانی از کرسی های نظریه پردازی نقد و مناظره در پاسخ به این پرسش که نظارت برای اجرائی شدن این کرسی ها چگونه خواهد بود اظهار داشت: برای طرح جدید شوراهایی را در استانها تدبیر و ابلاغ کرده ایم، این شوراها در کنار کرسی هایی که در دانشگاه ها شکل می گیرند، از استاندار و مسئولان طراز اول استان دعوت می شود تا شرایط را برای گفتگوی آزاد فراهم آورند.
وی افزود: البته این جلسه ها نباید درچار چوب هایی از جنس کارهای هنجار شکنانه باشد، تصورم این است با تدبیری که در هیئت پشتیبانی از کرسی ها انجام می دهیم، دستگاه های مربوطه را برای ایجاد امنیت به تفاهم و توافق می رسانیم، و باتوجه به تاکیداتی که به هر استان نسبت به برگزاری این جلسات با مدیریت کلان استانداری و نماینده ولی فقیه و دیگر مسئولان طراز اول انجام می دهیم، امیدواریم بتوانیم از این چالش خارج شویم.
حجت الاسلام بهجت پور افزود: از دفتر ریاست جمهوری نیز پیگیر هستند که هرچه سریعتر این شرایط گفتگوهای ملی و آزاد را فراهم نماییم و این خود برای ما پیام مثبتی دارد، امیدواریم که بخوبی بتوانیم آنرا مدیریت نماییم.
وی اضافه کرد: شرایطی هم که در کشور پیش آمد، شاید مصداق حریفی است که فرصتی را برای بازنگری و بازخوانی درست روش هایی که در کشور بوده فراهم نموده است، و ما نیز تلاش می نماییم در کنار صاحبان اندیشه قرار گرفته و کمک نماییم به کسانی که سخنان غیر متعارف دارند اما در قالب منطق و اخلاق مناظره و گفتگو می خواهند بیان کنند، وظیفه ما است که از آن حمایت نماییم.


منبع:

1401/09/03
17:00:46
5.0 / 5
388
تگهای خبر: اسلام , امنیت , دستگاه , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲