قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
عین اللهی:

بخش اعظمی از پروژه ولیعصر اراک سال جاری پایان می یابد

بخش اعظمی از پروژه ولیعصر اراک سال جاری پایان می یابد

به گزارش قائم، مرکزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بخش اعظمی از پروژه بیمارستان ولیعصر اراک تا پایان سال جاری خاتمه می یابد.


دکتر بهرام عین اللهی ۱۷ آذرماه ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از پروژه درحال ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) اراک در جمع خبرنگاران عنوان کرد: عملیات اجرائی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک از سال ۱۳۸۶ شروع شده و مردم هم خواستار بهره برداری بیمارستان در اسرع وقت هستند.
وی اشاره کرد: طبق گزارشات، در دولت سیزدهم، پیشرفت فیزیکی بیمارستان از ۶۷ درصد به ۸۵ درصد رسیده است و الان کارگران بسیاری دو تا سه شیفته مشغول به کار هستند و سرعت کار خوب است و در سفر رئیس جمهوری به استان هم ۴۰۰ میلیارد تومان برای پروژه مصوب شد که ظاهرا تا حالا یک چهارم آن اختصاص یافته است و برای باقی بودجه آن پیگیری می نماییم که از منابع وزات بهداشت و منابع دولت اختصاص پیدا کند و پروژه به سرعت پیش رود.
عین اللهی با اشاره به اینکه از نظر تجهیز و بهره برداری، وزارت خانه مشکل خاصی ندارد، عنوان کرد: اگر پروژه به لحاظ سخت افزاری پیش رود، به سرعت میتوان کار تجهیز را انجام داد. پروژه ولیعصر در واقع به یک پروژه تاریخی تبدیل گشته است و امیدواریم که تکمیل آن هدیه ای از طرف دولت سیزدهم به مردم استان مرکزی باشد.
وی اضافه کرد: پروژه ولیعصر فقط مختص استان مرکزی نیست بلکه بواسطه داشتن همه بخش های پزشکی می تواند به چند استان مجاور خدمات رسانی کند و امیدواریم به سرعت آنرا به آخر برسانیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: مسلما برای تکمیل چنین پروژه هایی نمی توان زمان دقیقی اعلام کرد، بیمارستان سازی با پروژه های دیگر متفاوت می باشد، بیمارستان امکاناتی و تجهیزاتی مانند اکسیژن، اتاق های عمل و... دارد که مانند دیگر ساختمان ها نیست ولی بخش اعظمی از پروژه تا آخر سال تکمیل می شود.
وی درباب وضعیت آلودگی هوای نیروگاه حرارتی شازند، بیان نمود: وزارت بهداشت همیشه سفارش های بهداشتی و سلامتی خودرا به سایر وزارت خانه ها می کند، استاندار مرکزی پیگیر مبحث هستند و باید به سمتی حرکت نماییم که این مشکلات حل شود.
عین اللهی عنوان کرد: قول می دهم در اولین جلسه هیات دولت، مطالب و درخواست مسؤلان استان در بحث تأمین سوخت گاز نیروگاه را منعکس کنم.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، در این بازدید، استاندار مرکزی عنوان کرد: امیدواریم که مجموعه دستگاهها نسبت به رفع مساله آلودگی هوای اراک تلاش کنند.
دکتر فرزاد مخلص الائمه افزود: سال جاری در کنار بحث ناترازی گاز و برق با مساله ناترازی سوخت هم روبه رو شده ایم که کار را سخت کرده است، الان هیچ نیروگاهی در کشور وضعیت نیروگاه حرارتی شازند را ندارد و در واقع استثنایی ترین نیروگاه مضر کشور به حساب می آید و این شرایط تنها در ارتباط با استفاده از مازوت در دو واحد نیروگاه است.
حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان هم عنوان کرد: نیروگاه شازند، پتروشیمی و پالایشگاه و شرکت آلومینیوم ایران نقش به سزایی در سلامت مردم دارند و نباید اجازه قطع گاز آن داده شود، لازم است که وزیر بهداشت این موارد را در جلسه هیات دولت بیان کند.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، در ادامه دکتر علی اکبر کریمی دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: الان انتظار می رود که این نیروگاه استثنائا سوخت گاز داشته باشد، در بحث مازوت، پالایشگاه شازند مازوت کم سولفور تولید می کند اما این مازوت به کشتی ها اختصاص می یابد در صورتی که لازم است حداقل مازوت نیروگاه، مازوت کم سولفور باشد که لطمه کمتری داشته باشد بااینکه اولویت با تأمین گاز است.


 


منبع:

1401/09/17
23:58:55
5.0 / 5
463
تگهای خبر: آموزش , ائمه , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم