قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

سجادی دست به مهره شد

سجادی دست به مهره شد

قائم: با تغییر چند مسئول در وزارت ورزش و جوانان به نظر می سد حمید سجادی قصد خانه تکانی قبل از موعد دارد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، حدود ۱۵ ماه از حضور حمید سجادی در وزارت ورزش و جوانان می گذرد و هرچند وی با تاخیر نسبت به تغییر برخی مسئولان این وزارتخانه اقدام نمود اما حالا در اقدامی یک باره دست به تغییراتی در بدنه این وزارتخانه زده که بنظر می رسد سرآغاز برخی تغییرات در وزارت ورزش باشد.
روز گذشته با حکم حمید سجادی، مهیار عسگریان به عنوان سرپرست جدید شرکت توسعه و نگهداری امکان ورزشی معرفی گردید تا بجای علیرضا عاصم یوسفی مدیرعامل این شرکت کار خودرا شروع کند. یوسفی همچون افرادی بود که طی مدت فعالیتش در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی عملکرد مطلوبی نداشت و صدای تعدادی از روسای فدراسیون های ورزشی را نیز درآورده بود.
یوسفی اواسط دی ماه سال قبل به عنوان مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی منصوب گردید و طول حضورش در این شرکت به یک سال نکشید و جای خودرا به عسگریان داد.
همین طور وزیر ورزش و جوانان بنیامین شکوه فر معاون پارلمانی، حقوقی و امور استانهای این وزارتخانه را بعد از ۱۴ ماه تغییر داد و میرهادی قره سیدرومیانی را جایگزین وی کرد.
میرهادی قره سیدرومیانی حضور در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تبریز در دوره نهم و فعالیت به عنوان معاونت پارلمانی، حقوقی و امور استانهای وزارتخانه های دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کارنامه داد. به طور قطع عملکرد شکوه فر مطابق با آنچه مدنظر سجادی است نبوده و همین مسئله سبب شده وی جای خودرا به میرهادی قره سیدرومیانی بدهد.
همین طور مریم نوراللهی به عنوان سرپرست اداره کل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان منصوب گردید و در حکم مهم دیگری، علی رغبتی به عنوان مشاور وزیر ورزش در امور ورزش قهرمانی و حرفه ای منصوب شده است. رغبتی که همیشه در سایه بوده و هم اکنون نیز به عنوان مدیرکل برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش فعالیت می کند اما این دفعه در قامت مشاور وزیر ورزش در امور ورزش قهرمانی و حرفه ای فعالیت خواهدنمود و بنظر می رسد شرایط از این به بعد نیز برای او متفاوت خواهد بود.
حکم مربوطه برای رغبتی به عنوان مشاور وزیر ورزش در امور ورزش قهرمانی و حرفه ای در حالی صادر شده که محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان بتازگی به عنوان نایب رییس کمیته ملی پارالمپیک انتخاب شد؛ اتفاقی به که با انتقاد فراوان جامعه رسانه و کارشناسان همراه بود چونکه مسئولیت های این معاونت بسیار سنگین است و پولادگر هم باید وظایف سنگین و بر زمین مانده خود در وزارت ورزش را به دوش بکشد و هم وقت و تمرکز کافی برای پیشبرد کارهای جامعه جانبازان و معلولان اختصاص دهد.
صحبت ها حاکی از این بود که وزیر ورزش و جوانان مخالفتی با حضور محمد پولادگر و مریم کاظمی پور به عنوان نواب رئیس کمیته ملی پارالمپیک نداشته است. پولادگر در مصاحبه خود نیز اعلام نمود: حضور من و دیگر معاون وزیر ورزش در کمیته ملی پارالمپیک با رخصت از وزیر ورزش و جوانان رخ داده است و برعکس انتقادهایی است که صورت می گیرد. حال اما حضور علی رغبتی به عنوان مشاور وزیر ورزش در امور ورزش قهرمانی و حرفه ای حاکی از موضوع دیگری است که بنظر می رسد حداقل در ظاهر امر بمنظور بهبود وضعیت ورزش قهرمانی و حرفه ای انجام شده است.
بنظر می رسد تصمیمات وزیر ورزش و جوانان در مورد تغییرات به وجود آمده در بدنه این وزارتخانه شروع تغییرات زودرس خواهد بود و باید منتظر ماند و دید سجادی در ادامه چه در سر دارد و چه برنامه ای برای پیشبرد فعالیت ها در وزارت ورزش تعریف کرده است؟1401/09/27
11:11:30
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱