قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
گزارش حسابرسی منطقه ۱۴ مطرح شد

از تزریق ۸۵۴ نفر به نیروهای شهرداری منطقه ۱۴ تا وضعیت گود مسجد آدینه

از تزریق ۸۵۴ نفر به نیروهای شهرداری منطقه ۱۴ تا وضعیت گود مسجد آدینه

قائم: قائم: اعضای شورای شهر تهران گزارش حسابرسی منطقه 14 را تصویب کردند.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بررسی گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۴ برای سالهای مالی ۹۶ تا ۹۹ را روی میز بررسی قرار دادند که ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اعلان اینکه در گزارش حسابرس مواردی بود که باید آنها بررسی شود، اظهار داشت: لازم است که اطلاعات درآمدی منطقه به حسابرس ارائه شود و همین طور وضعیت پروژه های مشارکتی همچون پارک کودکان تعیین تکلیف شود.
وی با اعلان اینکه اموال اختصاصی و عمومی شهرداری در هیچ سیستمی به ثبت نرسیده است، اظهار داشت: البته خوشبختانه در سازمان املاک درحال دنبال کردن تعیین تکلیف اموال عمومی هستم اما اگر شهرداری بخواهد قسمتی از اموال عمومی را به اموال خصوصی منتقل کند باید از شورا مجوز بگیرد و همین طور قرارداد پروژه مشارکتی باغ گیوی هنوز مورد ابهام است و باید تعیین تکلیف شود.
در ادامه احمد علوی نیز با اعلان اینکه یک پارک به اسم پارک کودک در منطقه ۱۴ درحال ساخت بود اما ۱۰ سال ساخت آن به طول انجامیده، اظهار داشت: باغ گیوی نیز هنوز تعیین تکلیف نشده است و باید هر چه سریعتر این مسئله حل شود و در مورد مسجد آدینه نیز شرکت توسعه فضای فرهنگی سال ۹۶ گودبرداری آنرا آغاز نموده و چهار سال در این گود مسجدی ساخته نشد و حالا اگر اتفاقی برای ساختمان های مجاور بیفتد چه کسی جوابگوست.
احمد صادقی با تأکید بر این که باید اداره کل مجامع موارد مشترک بین مناطق را بررسی کند که چرا برخی موضوعات بصورت متوالی در گزارشات حسابرسی سالانه می آید، اظهار داشت: باید ترک فعل ها بررسی شود، چونکه در شهرداری منطقه ۱۴، ۱۹۴ نفر نیروی قراردادی و رسمی داشته اما در سال ۹۶ تعداد ۸۵۴ نفر نیروی قراردادی و رسمی اضافه می شود و در شهرداری مشغول به کار می شوند در حالی که بکارگیری این نیروی انسانی با دستورالعمل اجرائی بودجه سال ۹۶ مغایرت دارد.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، در نهایت بعد از بحث و بررسی گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۴ برای سالهای ۹۶ و ۹۹ با حداکثر آراء به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

بررسی بخشنامه اجرائی ماده (۱) قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، در ادامه دستور جلسه امروز شورای شهر تهران بخشنامه اجرائی ماده (۱) قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها و تغییرات آن بررسی گردید که مهدی عباسی در قالب ارائه گزارشی در ارتباط با این بخشنامه اظهار داشت: امیدواریم تغییرات انجام شده در بخشنامه سبب حفظ هر چه بیشتر باغات تهران شود.
وی ادامه داد: یکی از تکالیف کمیسیون ماده ۷ بررسی پرونده ساخت واحدهای مسکونی در تهران و نظردهی پیرامون آن با فضای سبز پایتخت از دو منظر بود؛ نخست نظردهی در مورد نوعیت باغ یا به عبارت دیگر باغ بودن و نبودن یک منطقه و دوم مساله صیانت از درختان. قبل از این شورا برای عضویت در کمیسیون نماینده ای غیر از اعضای شورا معرفی می کرد و در سازمان بوستان ها هم نماینده ای از شورا وجود داشت، اما در قانون جدید دو نفر از شورا با تخصص شهرسازی و زیست محیطی باید عضو کمیسیون شوند که برای این امر آقای بابایی معرفی شده اند و بنده هم که از قبل عضو کمیسیون بودم.
وی افزود: درباب نمایندگان حاضر در مناطق با هم فکری لازم، کسانی که تجربه کار دراین زمینه داشتند را انتخاب نموده ایم.
در ادامه صادقی دیگر عضو شورا نیز اظهار داشت: برمبنای بخشنامه اجرائی جدید به جهت اینکه منطقه ای را باغ بدانیم ۵ مساله باید رعایت شود؛ نخست آن فضا لازم است سند داشته باشد دوم و سوم کمیسیون ماده ۱۲ و جهاد کشاورزی باغ بودن آن منطقه را تایید بکنند، چهارم درختان موجود در منطقه سبز به حد نصاب مشخص برسد و آخرین مورد اعلام نظر اعضای شورا شهر در ارتباط با منطقه که آیا ارزش زیست محیطی دارد یا خیر؟ به جز مورد پایانی که منوط به نظر شورا است، طبق قانون تایید چهار مورد اول توسط نظر کمیسیون ماده ۷ صورت می گیرد و شورا تنها در ارتباط با مورد پنجم نظر می دهد، همین طور بررسی وضعیت زمین هایی با متراژ بالای ۲۰۰۰ متر در کمیسیون اصلی و زمین هایی با کم تر از این متراژ در کمیسیون مناطق به انجام می رسد.
صادقی اشاره کرد: در تغییراتی دیگر رییس سازمان بوستان ها نیز به ترکیب کمیسیون اضافه شده است تا تعداد نفرات حاضر در کمیسیون به ۵ نفر افزایش یابد.
در ادامه جلسه حبیب کاشانی، نرجس سلیمانی و علیرضا نادعلی با تشکر از انتخاب خود، انصراف از عضویت در کمیسیون مناطق ۲۱، ۱۲، ۱۹ و ۶ را اعلام نمودند. با این انصراف از جایی که ترکیب جدولی عضویت اعضای شورای شهر در کمیسیون مناطق به هم می ریخت، تعدادی از اعضا پیشنهاداتی ارائه دادند همچون میثم مظفر که پیشنهاد نمود عضویت اعضا در کمیسیون مناطق به قید قرعه تعیین شود؛ همین طور پیرهادی پیشنهاد نمود که باتوجه به انصراف اعضا شخص آقای چمران به عنوان رییس با بهره گیری از اختیاراتش عضویت اعضای شورای شهر در کمیسیون مناطق را تعیین کند.
احمد صادقی نیز پیشنهاد نمود که با انصراف تعدادی از اعضا کسانی که تمایل دارند، جایگزین آنها شوند و پرونده مناطق بعد از تهیه سامانه ای بصورت رندوم در اختیار آنها قرار داده شود؛ بعد از بحث و بررسی های انجام شده پیرامون ترکیب حاضر در کمیسیون، جمع بندی صورت نگرفت و در نهایت فقط رای گیری پیرامون انتخاب عضو شورای اسلامی شهر تهران درباب موضوع بند الف ذیل ماده هفتم (۷) بخشنامه اجرائی ماده (۱) قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها انجام شد که بعد از رأی گیری مهدی بابایی با ۱۹ رأی موافق از ۲۱ رأی به عنوان منتخب شورا برگزیده شد.1401/10/13
15:11:46
5.0 / 5
371
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳