قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

هوای تهران همچنان آلوده برای گروههای حساس

هوای تهران همچنان آلوده برای گروههای حساس

قائم: به گزارش قائم، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۱۷ دی ماه) کیفیت هوای تهران برای گروههای حساس ناسالم می باشد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران الان شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۴۱ یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۶۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

کیفیت هوای تهران تا ساعت ۶ بامداد امروز در شرایط ناسالم برای همه بود اما از ساعت ۷ با رسیدن به عدد ۱۵۰ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت. این وضعیت تابحال ادامه داشته است.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از جانب شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به صورت متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این کارهاست.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.
1401/10/17
11:06:07
5.0 / 5
346
تگهای خبر: بیماری , دین , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵