قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیرعامل شركت توسعه فضاهای فرهنگی تاكید كرد

ضرورت مرمت و بازسازی زورخانه شهید فهمیده

ضرورت مرمت و بازسازی زورخانه شهید فهمیده

قائم: به گزارش قائم، مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ضمن اشاره به این که درس جوانمردی را میتوان در ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی آموخت، اظهار داشت: فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، میراث معنوی ایرانی ها است، ازاین رو لازم است تا زورخانه شهید فهمیده مرمت و بازسازی شده و در اختیار اهالی ورزش قرار گیرد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، وحید رضا انارکی محمدی - مدیر عامل این شرکت به همراه باران چشمه - رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای از بخش های مختلف زورخانه شهید فهمیده تهران بازدید کردند.
مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان این مطلب که زورخانه شهید فهمیده مجموعه ای برای آشنایی با ورزش کهن پهلوانی و زورخانه ای در ایران است، اضافه کرد: ورزش زورخانه ای از آیین های پهلوانی و ورزش های سنتی ایرانی ها به حساب می آید ازاین رو باید برای ترویج و توسعه این ورزش تلاش نماییم.
باران چشمه، رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای با تاکید بر این که ورزش زورخانه ای نماد هویت و تاریخ ایرانی ها است، اظهار داشت: در جهت توسعه کمی و کیفی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیازمند مرمت و بازسازی این مجموعه های ورزشی هستیم.
رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی با اشاره به اینکه تمامی خانواده های ایرانی باید با این ورزش که هویت دینی و ملی ماست آشنا گردند، اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی در ورزش زورخانه ای و پهلوانی در اولویت قرار دارد و این خود نشان دهنده اهمیت و جایگاه این ورزش است.
باران چشمه با بیان این مطلب که زورخانه شهید فهمیده تهران در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: این بنا نمونه ای از معماری سنتی ایرانی است که امیدواریم شرکت توسعه فضاهای فرهنگی مرمت و بازسازی این مجموعه را در دستور کار خود قرار دهد.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، زورخانه شهید فهمیده درضلع شمالی پارک شهر، درخیابان فیاض بخش واقع شده است.
منبع:

1401/10/18
13:20:31
5.0 / 5
320
تگهای خبر: دین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲