قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

پایان ماراتن امتحانات نهایی

پایان ماراتن امتحانات نهایی

قائم: به گزارش قائم، رییس مرکز سنجش آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به شرکت 10 هزار دانش آموز تهرانی در امتحانات نهایی اظهار داشت: منطقه 6 به عنوان پایلوت تصحیح الکترونیکی اوراق درنظر گرفته شده است؛ تصحیح الکترونیکی از اعمال سلایق شخصی جلوگیری و خطاهای انسانی را کم می کند.


حمیدرضا کلاهی رستمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع امتحانات نهایی از روز شنبه سوم دی ماه و برگزاری آخرین امتحان در روز جاری (۲۶ دی ماه) اظهار داشت: در سطح کشور ۲۴۸ هزار و ۹۰۳ داوطلب در ۱۲۰۲ حوزه امتحانی در امتحانات شرکت کردند که از این تعداد، ۱۰ هزار دانش آموز، ۴۰ هزار نفر-درس در ۳۰ حوزه امتحانی در شهر تهران مربوط به شهر تهران بودند.
وی ادامه داد: از مجموع آمار ذکر شده، ۱۷۰۰ نفر جهت ترمیم معدل در امتحانات این دوره شرکت کرده بودند.
رییس مرکز سنجش آموزش وپرورش شهر تهران درباره ی تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی نیز اظهار داشت: منطقه ۶ به عنوان پایلوت تصحیح الکترونیکی اوراق درنظر گرفته شده و تصحیح امور بین الملل نیز محرمانه است و ما چندین دوره است که این کار را انجام می دهیم و عملکرد موفقی داشته ایم.
کلاهی افزود: پاسخ برگ های شخصی سازی شده در زمینه اجرا اسکن و برش برگه بصورت الکترونیکی صورت می گیرد. شیوه ها و انواع پیشرفته تری نیز وجود دارد که بر طبق آن هم می توانیم صفحه به صفحه و هم سوال به سوال تصحیح نماییم که در اختیار مصححان مناطق دیگر قرار می گیرد.
وی افزود: تصحیح الکترونیکی از اعمال سلایق شخصی جلوگیری و خطاهای انسانی را می کاهد.
منبع:

1401/10/26
11:40:04
5.0 / 5
327
تگهای خبر: آموزش , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵