قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
عضو شورای شهر تهران:

چرا از مقصرین آلودگی هوا یادی نمی شود؟

چرا از مقصرین آلودگی هوا یادی نمی شود؟

قائم: به گزارش قائم، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارش ریاست سازمان ملی استاندارد در مورد عوامل ایجاد آلودگی هوا اظهار داشت: چرا همیشه می آییم از اقدامات صد در صدی می گوییم ولی از مقصرین هیچ یادی نمی نماییم، از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی گوییم، نه فقط شهرداری تهران بلکه دستگاه های متولی چه کاری بایستی انجام می دادند و ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، احمد صادقی در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بعد از استماع گزارش مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباب عوامل ایجاد آلودگی هوا اظهار داشت: در ابتدا از حضور آقای اسلام پناه تشکر می کنم که در زمان حضور ایشان در سازمان ملی استاندارد اقدامات خوبی انجام شده است.
وی افزود: اما این گزارش چند نکته داشت که توجه شما را به آن جلب می کنم؛ باتوجه به این گزارش، آلودگی هوا نباید ناشی از سوخت خودرو ها و موتورسیکلت ها باشد چون که استانداردها همه رعایت شده است. این در حالیست که بیشتر کارشناسان اذعان دارند که آلودگی هوای تهران ناشی از آلاینده های متحرک نظیر موتور سیکلت ها و خودرو ها است، خب سوال اصلی این است که کدام گزارش صحیح است؟
صادقی اضافه کرد: آیا پالایشگاه ها توجهی به استانداردها ندارند یا این که نظارتی بر حوزه رعایت استانداردها صورت نمی گیرد؟ یا این که سازمان استاندارد کاری که بایستی انجام دهد را انجام نمی دهند ؟
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ما توقع داریم از شما به عنوان یک مسئول دلسوز به ما بگویید که چرا با وجود انجام همه اقدامات هنوز آلودگی هوا داریم؟ مقصر کی هست؟
صادقی اظهار داشت: بیش از 40 سال است که می گوییم هنوز گازوییل، نفت و گاز و گاز طبیعی ما استاندارد الزامی ندارد و این در حالیست که یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی هوا استفاد از این سوخت ها در شهرهای بزرگ مانند تهران است.
صادقی اشاره کرد: چرا همیشه می آییم از اقدامات صد در صدی می گوییم ولی از مقصرین هیچ یادی نمی نماییم، از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی گوییم، نه فقط شهرداری تهران بلکه دستگاه های متولی چه کاری بایستی انجام می دادند و ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است.
صادقی اضافه کرد: سوال پایانی من از شما این است که آیا شما در شماره گذاری موتور سیکلت ها نقشی دارید یا خیر ؟
منبع:

1401/11/02
12:18:13
5.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲