قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در حاشیه جلسه دولت

نوری: آلودگی و عارضه ای در دانش آموزان قمی وجود نداشت

نوری: آلودگی و عارضه ای در دانش آموزان قمی وجود نداشت

قائم: به گزارش قائم، وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: هیچگونه آلودگی میکروبی گزارش نشده یا هیچ عارضه ماندگاری در دانش آموزانی که مسموم شدند یا احساس مسمومیت کردند وجود نداشته است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، یوسف نوری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره ی مسمومیت دانش آموزان، اظهار داشت: دراین زمینه که شروع آن از تاریخ ۹ آذر بود، همه حوزه های مرتبط همچون وزارت بهداشت برای اطمینان از آن درگیر شدند و تا حالا مطابق گزارشی که از وزیر بهداشت گرفتم، هیچگونه آلودگی میکروبی گزارش نشده یا هیچ عارضه ماندگاری در دانش آموزانی که مسموم شدند یا احساس مسمومیت کردند وجود نداشته است.

وی ادامه داد: شاید گرفتار یک سری اختلالات ناشی از همین شایعات مطرح شده باشد و دلیلی هم برای تعطیل مدارس وجود ندارد و وزیر بهداشت هم جلسه ای نهایی را دراین زمینه خواهند داشت.

نوری اشاره کرد: سلامت دانش آموزان برای ما اهمیت بسیار دارد اما در دوران کرونا هم به سبب شتاب و برجستگی شایعاتی که وجود داشت مدارس ما برخلاف دیگر نقاط دنیا تعطیل بود. در خوی هم با آنکه پس لرزه ها تمام شده است اما مدارس همچنان باز نشده اند.

وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: بررسی ما در چندین نقطه شهر قم و جلساتی که با استاندار داشتیم نشان داد که تحت تاثیر آن شایعات مدارس باز نشده اند، هرچند از یکی دو روز گذشته مدارس باز شده اند. اما در قم هم بخش اعظم این مشکلات ناشی از شایعاتی بود که مردم و دانش آموزان را گرفتار یک ترس کرده است.

نوری تصریح کرد: روز گذشته هم در برخی از مدارس این بو احساس شده است و بعد تعداد زیادی از دانش آموزان به بیمارستان رفتند و از این میان تعدادی هم بیماری زمینه ای دارند که پزشکان به جهت اینکه به این موارد رسیدگی کنند برخی را نگه می دارند اما باز این شایعه شکل می گیرد که یک دانش آموز فلج شد و مأموری که به آنجا رفت گرفتار عارضه شد و مواردی نظیر آن در صورتیکه چنین موردی را در مأموران خود نداشته ایم.

منبع:

1401/11/26
12:27:32
5.0 / 5
837
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳