قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در صورت تصویب اصلاح قانون تاسیس مدارس غیردولتی اجرا می شود

تغییر ساعت کاری معلمان غیردولتی

تغییر ساعت کاری معلمان غیردولتی

قائم: به گزارش قائم، رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش به برخی اصلاحیه های قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی که در دست بررسی و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است اشاره نمود و اظهار داشت: تغییر ساعت کاری معلمان غیردولتی و برداشت از حساب مدارسی که شهریه مازاد از خانواده ها گرفته اند همچون اصلاحیه های مذکور هستند و در صورت تصویب به اجرا درخواهند آمد.


احمد محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، درباره ی اصلاحیه های جدید قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اظهار داشت: اصلاحیه های مترتب بر این قانون در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در دست بررسی می باشد که قسمتی از آنها در کمیسیون به تصویب رسیده، ولی هنوز به صحن علنی مجلس نیامده است.
وی ادامه داد: برخی بندهای قانون مربوط حمایتی، برخی مراقبتی و برخی دیگر نظارتی و برخوردی هستند.
رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه بر این اساس از مدارس غیردولتی که در امتداد سندتحول حرکت کرده و مدرسه را فقط بنگاه اقتصادی ندیده باشند حمایت می نماییم. البته تعداد کمی از مدارس ما کارهای فرهنگی و تربیتی خوبی ندارند که با آنها برخورد کرده و به آنها اجازه فعالیت نخواهیم داد.
محمودزاده افزود: در امتداد قوانین نظارتی نیز می توان به برداشت از حساب مدارسی که شهریه بالاتر از سقف مصوب از خانواده ها دریافت کرده اند اشاره نمود. به عنوان مثال مدرسه ای شهریه اش ۱۱ میلیون تومان اعلام شده، اما در بازرسی ها متوجه می شویم ۱۵ تا ۲۰ میلیون از خانواده ها گرفته اند؛ در اصلاحیه قانون مذکور دیده شده است که اگر موسسی بیش از آنچه مصوب کرده ایم شهریه گرفته، از حسابش برداشت نماییم.
وی اضافه کرد: از آنجائیکه ما به عدد کارشناسی می رسیم و شهریه مصوب تعیین می نماییم، انتظار داریم موسسین تبعیت کنند. تا امروز چنین قانونی نداشتیم که برخوردها بازدارنده باشند، برخوردها عمدتاً محدود به توبیخ و یا درج در پرونده می شده و نمی شود مدرسه را به سبب دریافت شهریه اضافی تعطیل کرد ولی به سبب قانون جدید اگر شهریه ای اضافه دریافت کرده باشند می توان از حسابشان برداشت کرد. اگر مازاد بر ظرفیت ثبت نام کرده باشند هم همچنین است. همانطور که گفته شد این بند در کمیسیون تصویب شده ولی هنوز به صحن علنی مجلس نرفته است.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش افزود: یک موضوع دیگر در این قانون پشتیبانی از معلمان مدارس غیردولتی است؛ آنها حالا طبق قانون کار، فعالیت می نمایند. ما معتقدیم معلمان دوره ابتدایی ۲۵ ساعت، معلمان دوره متوسطه ۳۰ ساعت و عوامل اجرائی مدرسه ۳۶ ساعت باید کار کنند تا بیمه شان کامل شود؛ در صورتیکه حالا با ۴۴ ساعت کار برایشان بیمه کامل رد می شود. اگر این بند تصویب شود به نفع معلمان است. البته بار مالی برای موسسین خواهد داشت، اما کیفیت کار معلم و منزلت و معیشت وی را تضمین می نماید.
منبع:

1401/12/01
12:27:10
5.0 / 5
340
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵