قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس شورای شهر تهران تاكید كرد:

تلاش شورای شهر برای رسیدن به نرخ کرایه بهینه برای تاکسی ها

تلاش شورای شهر برای رسیدن به نرخ کرایه بهینه برای تاکسی ها

قائم: رییس شورای اسلامی شهر تهران از تلاش شورای شهر برای رسیدن به نرخ بهینه کرایه تاکسی ها برای سال آینده آگاهی داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، مهدی چمران قبل از شروع یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز باتوجه به ایام پایانی سال موضوع نرخ گذاری ها با اتمام بودجه در دستور کار قرار گرفته است. البته در ابتدای جلسه دستور کار یک فوریتی برای فروش یک ملک خواهیم داشت که در صورت تصویب یک فوریت آن در جلسه بعدی، اصل موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: تصویب ساختار نهاد راهبری توسعه شهری نیز بصورت یک فوریتی در دستور کار جلسه امروز قرار دارد. این نهاد در دهه ۸۰ کار می کرده اما مدتی تعطیل شده و در دوره گذشته به تصویب رسیده اما ساختار و تشکیلات آن هم اکنون آماده شده و امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
چمران افزود: لوایح بهای خدمات نیز همانند نرخ کرایه اتوبوس، مترو و تاکسی امروز مورد بررسی قرار می گیرد. البته قسمتی از موضوع نرخ کرایه تاکسی ها باقیمانده که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به حضور مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران در شورای شهر، اظهار داشت: امروز گزارشی توسط مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران ارائه می شود که درباب موضوع مصرف آب و منابع آبی خواهد بود.
چمران در پاسخ به سوالی درباب احتمال افزایش نرخ کرایه های تاکسی بیش از ۴۰ درصد برای سال آینده اظهار داشت: با توجه به این که تعداد زیادی از اتوبوس ها و همین طور تاکسی ها شخصی و خصوصی هستند تعیین نرخ تاکسی و اتوبوس باید دو طرفه باشد. یعنی به شکلی طراحی شود که هم برای راننده صرف داشته باشد که فعالیت کنند و هم مردم بتوانند آنرا بپردازند.
وی ادامه داد: هم اکنون خیلی از این اتوبوس ها قدیمی است و نیازمند تعمیر هستند اما رانندگان اعلام می کنند با نرخ های موجود انجام تعمیرها صرف نمی کند و بدین سان شهر از این مساله ضرر می کند. برای سال آینده تعیین نرخ تاکسی ها به گونه دیگری انجام شده، برای مثال تاکسی های گردشی برمبنای پیمایش نرخ شان تعیین شده و حتی شیب مسیر تاکسی ها نیز در نظر گرفته شده، اساسا نرخ ها بالا نخواهد بود. تلاش می نماییم به نرخ بهینه ای برسیم که برای شهروندان سنگین نباشد و رانندگان نیز هزینه های خودرا در بیاورند.
وی درباره ی اعلام اسامی ساختمان های ناایمن در شهر تهران نیز اظهار داشت: مدیریت شهری شورا و دادستانی کار خودرا انجام می دهد و ساختمان هایی که ناایمن هستند تذکر دریافت کرده اند و باز هم پارچه زده شده و به آنها اخطار داده شده که اگر تعمیر نکنند پلمب خواهند شد.1401/12/21
10:30:20
5.0 / 5
209
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم