قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

خدمات رسانی مترو در پنجشنبه و جمعه آخر سال

خدمات رسانی مترو در پنجشنبه و جمعه آخر سال

قائم: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تمهیدات و برنامه های ویژه شرکت بهره برداری مترو برای سرویس دهی به شهروندان و مسافران در ایام پنجشنبه و جمعه آخر سال آگاهی داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، مسعود درستی با اشاره به اینکه مردم شریف پایتخت برمبنای یک سنت حسنه و قدیمی در ایام پنجشنبه و جمعه آخر سال برای زیارت اهل قبول به بهشت زهرا(س) می روند، اظهار داشت: همه ساله در این روز ترافیک بسیار سنگینی در جاده های اطراف بهشت زهرا حاکم می شود، بدین جهت شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای رفاه حال شهروندان گرامی و کاهش ترافیک، تمهیداتی به عمل آورده و بصورت ویژه در خط یک مترو سرویس دهی دارد.
وی اشاره کرد: در ایام عادی نیمی از قطارهای خط یک متروی تهران تنها تا ایستگاه شهرری اعزام می شوند و از این ایستگاه مجدد به سمت ایستگاه تجریش بازمی گردند؛ اما در روز پنجشنبه و جمعه آخر سال (۲۵ و ۲۶ اسفندماه ۱۴۰1) تمام قطارهای این خط تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) و کهریزک تردد خواهند کرد که این مساله سبب افزایش دوبرابری ظرفیت جابه جایی مسافر در ایستگاه منتهی به بهشت زهرا (س) خواهد شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به کاهش سرفاصله حرکت قطارها در روز پنجشنبه اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به پیش بینی افزایش حجم مسافر در ایستگاه های انتهایی خط یک، نیروهای کمکی به کارکنان مستقر در ایستگاه های این خط افزوده می شود تا شاهد خدمات رسانی بهتر به مسافران در پنجشنبه و جمعه آخر سال باشیم.
درستی تصریح کرد: برنامه حرکت قطارها در سایر خطوط متروی تهران در این روزها تغییری نداشته و طبق زمان بندی معمول خواهد بود؛ اما آمادگی این را داریم که در صورت نیاز قطارهای فوق العاده در تمامی خطوط اعزام نماییم.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، او در آخر اظهار داشت: دوشنبه ۲۹ اسفند و همزمان با شب عید سرویس دهی به شهروندان و مسافران تا ساعت ۲۴ با سرفاصله حرکت قطارها در هر نیم ساعت یکبار از ساعت ۲۲ تا ۲۴ در خطوط درون شهری ۱، ۲، ۳، ۴، ۶ و ۷ مترو اجرا می شود.
منبع:

1401/12/24
13:16:52
5.0 / 5
313
تگهای خبر: امام , برنامه , جشن , حرم مطهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم