قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
قاسم پور:

تعارضی بین پشتیبانی از خانواده و رفع ظلم به زن وجود ندارد

تعارضی بین پشتیبانی از خانواده و رفع ظلم به زن وجود ندارد

قائم: به گزارش قائم، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به کوتاهی ها در قانون نویسی در مورد زنان تصریح کرد: تا وقتی که یک قانون منسجم و چندجانبه نداشته باشیم مسئله ظلم به زن حل نخواهد نشد.


فاطمه قاسم پور در گفت و گو با ایسنا در مورد «لایحه جلوگیری از صدمه دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در مقابل سوءرفتار» بیان نمود: یکی از دغدغه های پرتکرار رهبری همواره مسئله ارتقای امنیت زنان و رفع ظلم ضد زنان بوده است که حتی قبل از رهبری و در دوره ریاست جمهوری هم در لابلای سخنرانی های ایشان می توانید اظهارات شفاف و صریح ایشان را ببینید.

در مسئله قانون نویسی و توجه حکمرانی به مشکلات زنان اهمال کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه به تعبیر رهبری در یک محیط بی قانون مرد بعنوان یک نیروی قوی تر همواره زن را بعنوان یک جنس ضعیف تر مورد ستم قرار خواهد داد، اظهار داشت: همین مسئله نشان داده است چقدر ما در مسئله قانون نویسی و توجه حکمرانی به مشکلات زنان اهمال کرده ایم. تا وقتی که یک قانون منسجم و چندجانبه نداشته باشیم مسئله ظلم به زن حل نخواهد نشد.
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ما به قانونی نیاز داریم که علاوه بر جرم انگاری و پیشبینی نقصها حقوقی بتواند نگاه اجتماعی به رفع ظلم به زنان داشته باشد، اظهار داشت: زن نیازمند حمایت حقوقی است اما این حمایت باید بگونه ای پیشبینی شود که نهاد خانواده هم لطمه نبیند و پیشگیری بر مجازات تقدم داشته باشد. این مسائل سبب شد تا با همین رویکرد لایحه ارتقای امنیت زنان در مجلس مورد بررسی قرار گرفته و آماده عرضه به صحن شود.
قاسم پور اضافه کرد: این لایحه هم ۱۲ سال قبل و پس از جلسه نشست راهبردی با مبحث زن و پی فرمایشات حضرت آقا در تأمین امنیت زنان تدوین اولیه آن شروع شد و امیدوارم فردا هم نتیجه مطلوب حاصل شود.

امیدواریم با تصویب کلیات لایحه مشکلات قدیمی در این عرصه مرتفع شود
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون با حمایت هایی که از سمت دولت سیزدهم وجود دارد و پشتوانه علمی که این طرح در قوای مختلف داشته است امیدواریم فردا در صحن علنی هم کلیات این لایحه تصویب شود تا یکی از اشکالات قدیمی در حوزه زنان مرتفع شود و بتوانیم از کارنامه مجلس در حوزه زنان دفاع نماییم و به مطالبات این قشر از جامعه پاسخ دهیم.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: برای ما مهم بود که ظلم به زنان را کاهش داده و ضد آن جرم انگاری نماییم اما به جای آنکه متاثر از الگوهای غربی باشیم؛ به دنبال استفاده از رویکرد دینی در این قانون بودیم. در این نگاه تعارضی بین پشتیبانی از خانواده و رفع ظلم به زن وجود ندارد بلکه مکمل یکدیگر هستند. قرار نیست به اسم مبارزه با ظلم به زن بنیان یک خانواده را سست نماییم بلکه حاکمیت باید در جهت تقویت خانواده گام بردارد.
قاسم پور در عین حال تصریح کرد: برخی فکر می کنند اگر قانونی در پشتیبانی از زنان نوشته شود حتما باید با عینک فمنیستی نوشته شود و یا اگر چنین قانونی تصویب شود یک قانون ضد مرد است. این افراد حتما از رویکرد حمایتی بزرگان دینی نسبت به زنان بی خبر هستند و متوجه نیستند که خیلی از جامعه مردان هم در امنیت زنان در جامعه استقبال می کنند.
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس در انتها تصریح کرد: مردی که بداند حاکمیت در کنار همسر و دختر او است و از او حمایت می کند حتما از چنین نگاهی دفاع می کند.
منبع:

1402/01/19
20:19:36
5.0 / 5
333
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امنیت , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم